46.lv
Sestdiena, 2023. g. 23. septembris 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Vanda, Veneranda, Venija/ Петр, Павел
lat.46.lv/ru/ » IZKLAIDE

Kultūras notikumi un izstādes Lūznavas muižā 2018.gada pavasarī

Фото: rezeknesnovads.lv
Šī gada pavasaris Lūznavas muižā būs jo īpaši darbīgs un notikumiem bagāts – tiks svinēta muižas 3. dzimšanas diena kopš atjaunošanas pēc vērienīgajiem restaurācijas darbiem, atklāts jaunais “Kulturys škiuņs”, tāpat tradicionāli ciemiņi tiks gaidīti Latgales podnieku dienu pasākumos, Muzeju naktī, Baznīcu naktī un citos notikumos.
Didzis Jaunzems. Lūznavas muižas kompleksa labiekārtojuma vīzija
28. janvāris līdz 20. aprīlis
Lūznavas muižas apmeklētāji aicināti iepazīties un izteikt komentārus vai priekšlikumus par SIA “Didzis Jaunzems Arhitektūra” projektēšanas biroja izstrādāto Lūznavas muižas parka labiekārtojuma vīzijas projektu, kura vizualizācijas šobrīd apskatāmas muižas cokolstāvā. Projekta pasūtītājs ir Rēzeknes novads un iecerētā vīzija paredz Lūznavas muižas kompleksa labiekārtošanu un attīstību.
 
Anitas Melderes personālizstāde “Dārzs pie jūras”
20. marts līdz 20. aprīlis
Māksliniece Anita Meldere par Lūznavas muižā skatāmo izstādi stāsta: “Izstādei “Dārzs pie jūras” atlasītie darbi lielākoties tapuši pēdējo gadu vasarās, kad pēc saspringta darba cēliena augstskolā gribas aizgūtnēm baudīt brīvību, sauli un jūru, satikt un aicināt ciemos draugus un tuvus cilvēkus un, protams, gleznot, gleznot, gleznot… Daži darbi gleznoti plenērā, citi, dabas brīnumaino pārvērtību iedvesmoti, tapuši manas vasaras mājas brīvdabas darbnīcā. Izstādē skatāmie darbi ir manas Lapmežciema vasaras ar jūras šalkām kāpu aizvējā. Kaiju klaigas. Žilbinoša gaisma, saulē sasilušo priežu sanoņa kāpās. Pērkona ducināšana pamalē, piesiluši ezeri un upes. Mani vasaras darbi. Dārzs. Reibinošas pļavu smaržas. Katrs zieds, lapa – mīlestības stāsts un līdzība… Tajos nepārprotami dominē reāls pasaules skatījums.”
 
Ukraiņu Lieldienu olu apgleznošanas mākslas – pisankas – izstāde
20. marts līdz 20. aprīlis
Ukraiņu Lieldienu olu gleznošanas mākslas – pisankas – izstāde, kurā aplūkojamas šajā tradīcijā apgleznotas olas. Izstāde ir priestera Grigorija Šinkarjuka ap 600 olu lielā privātā kolekcija, kura sākta veidot 1986. gadā, bet tās vecākais eksemplārs ir no 1965. gada. Kolekcijā savāktas pisanka olas no dažādiem Rietumukrainas reģioniem, lielākā daļa ir no priestera dzimtās puses – Bukovinas reģiona. Pisanka (nosaukums radies no darbības vārda “pysaty” – rakstīt) olas var gatavot jebkurā laikā, bet Lieldienās tās iegūst savu īpašo nozīmi – Pavasara Saule – gaismas, siltuma un dzīvības avots.
 
Literārās sarunas ( Sarunas par rakstīšanu) Lūznavas muižā Hanness Korjus. Ludzas igauņi
15. aprīlis 15.00, 3,00 €
Pērn iesāktais sarunu cikls no vienas puses atklās, cik daudzveidīga ir jaunākā literatūra un kā tā tiešāk vai ne tik tieši, bet stiprina Latgales kultūrtelpu un ļauj apjaust latvisko latgaliskumu, no otras – “meklēs” savu publiku šādas tradīcijas turpināšanai. Igauņu izcelsmes pētnieks, žurnālists un tulkotājs Hanness Korjuss 2017. gadā ir izdevis grāmatu par Ludzas igauņiem 19.–20.gs., šo tematiku autors ir attīstījis vairāku gadu garumā, prezentējot savus pētījumus latgalistikas konferencēs. Sarunā tiks izcelta etniskā un etnogrāfiskā daudzveidība Latgalē, mudinot ikvienu apzināties savas dzimtas saknes, apzināties savu etnisko piederību.
 
Keramiķes Daivas Ložītes (LT) izstādes “Jausenos” (Izjušanas) atklāšana
21. aprīlis 14.00, ieeja bez maksas
No 21. aprīļa līdz 17. maijam Lūznavas muižā būs skatāma lietuviešu keramiķes Daivas Ložītes izstāde – tēlniecības kompozīciju cikls “Jausenos” (Izjušanas), kurā skatāmajos mākslas darbos cilvēka figūra ir kā trauks, kurā satek skumjas, prieks, vīzijas, pasaules gaisma, gudrība. Daiva Ložīte (Daiva Ložytė) dzimusi 1957. gadā, bet savas mākslinieciskās gaitas uzsākusi 1983. gadā. Māksliniece sarīkojusi 27 personālizstādes un ir piedalījusies vairāk nekā 180 grupu izstādēs Lietuvā, Tadžikistānā, Krievijā, Baltkrievijā, Vācijā, Francijā, Holandē, Zviedrijā, Dānijā, Norvēģijā, Somijā, Polijā un ASV. Daivas keramika ir tālu no dominējošās popmākslas un ekspresīvi destruktīvas mūsdienu keramikas stilistikas. Savos darbos viņa pauž māksliniecisku tradīcijas interpretāciju, kurā notur līdzsvaru starp ierastajām tehnoloģijām un māla īpatnībām un plastikas iespējām.
 
Mikaloja Konstantina Čurļoņa darbu reprodukciju izstādes “Lietuvas vīzija” atklāšana
21. aprīlis 14.00, ieeja bez maksas
No 21. aprīļa līdz 17. maijam muižā skatāma M. K. Čurļoņa darbu reprodukciju izstāde “Lietuvas vīzija”. Lietuviešu mākslinieks un komponists Mikalojs Konstantins Čurļonis (Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, 1875–1911) bija vienlīdz izcils gan glezniecībā, gan mūzikā. Viņa vārdu saista ar sinestēzijas jēdzienu, kas aktualizējās mākslas filozofijā ap 1900. gadu, uzsverot dažādu mākslas disciplīnu saplūšanu. Čurļoņa gadījumā tā ir arī retā spēja ar krāsu “padarīt redzamu” skaņu. Čurļoni jau vēsturiski ar Lūznavas muižu saista muižnieku Kerbedzu dzimta, kuras īpašumos slavenais lietuvietis savulaik radis iedvesmu un atpūtu, bet simbolisko draudzības ceļu mūsdienās ļauj turpināt Čurļoņa mazmazdēls Roks Zubovs, ar kura gādību jau trešo gadu aprīlī Lūznavā notiks Čurļonim veltīti pasākumi.
 
Pianisti Roks un Sonata Zubovi. Koncertprogramma “Tas viņš. Čurļonis!”
21. aprīlis 15.00, 6,00–10,00 €
Aprīļa beigas nu kļuvušas par tradīciju, lai Lūznavas muižā ikviens gribētājs simboliski satiktos ar slaveno lietuvieti, kurš savulaik bijis saistīts ar muižas saimnieku – Kerbedzu dzimtu, komponistu un gleznotāju Mikaloju Konstantinu Čurļoni. Koncertstāstā “Tas viņš. Čurļonis! M. K. Čurļoņa portrets laikabiedru atmiņās”, kuru izspēlēs Čurļoņa mazmazdēls, lietuviešu pianists un Kauņas Mūzikas akadēmijas profesors Roks Zubovs (Rokas Zubovas) un lietuviešu pianiste Sonata Deveiķīte-Zuboviene (Sonata Deveikyte-Zuboviene), skanēs paša Čurļoņa, kā arī viņa laikabiedru un kolēģu – Edvarda Grīga un Antonīna Dvoržāka mūzika. Tāpat tiks lasīti fragmenti no Čurļoņa vēstulēm un viņa draugu un kolēģu atmiņām par komponistu un mākslinieku. Tekstus lasīs Iveta Graudiņa.
 
“Kulturys škiuņs” atklāšana un Matīss Čudars
21. aprīlis 17.00, bezmaksas ar Kaurna Cronin Band koncerta biļeti
Aprīļa beigas ir Lūznavas muižas atdzimšanas laiks – 2015. gada 25. aprīlī muižu atklāja pēc vērienīgajiem rekonstrukcijas darbiem. Muižas komplekss turpina attīstīties un iepriekšējā gadā pārmaiņas piedzīvoja kompleksā esošais šķūnis, kļūstot par jaunu un plašu vietu kultūras notikumiem. “Kulturys škiuņs” svinīgajā atklāšanā, iesildot vakarā gaidāmās Austrālijas grupas “Kaurna Cronin Band” koncertu, spēlēs ģitārists Matīss Čudars. Matīss Čudars droši dēvējams par vienu no daudzpusīgākajiem un koncertdzīvē aktīvākajiem latviešu ģitāristiem. Savulaik Rīgas Doma kora skolā un Amsterdamas Konservatorijā skolotais mūziķis arvien biežāk sevi piesaka arī jaunrades procesā, rakstot akadēmisko mūziku Latvijas Radio korim, kamerorķestrim “Sinfonietta Rīga” un Latvijas Radio bigbendam, kā arī ir mūzikas un tekstu līdzautors rokgrupā “Spāre”, džeza trio “Auziņš/Čudars/Arutjunjans”, beļģu-latviešu eksperimentālā popa ansamblī “How Town”, un citur… Daudzu starptautisku konkursu laureāts, kā arī pērn nominēts “Lielajai mūzikas balvai” kategorijā “Gada mūziķis”. Ieeja Kultūras šķūņa atklāšanā un Matīsa Čudara koncertā, uzrādot biļetes uz “Kaurna Cronin Band” koncertu, ir bez maksas.
 
Kaurna Cronin Band (Austrālija). Lūznavas muižas 3 gadu at-dzimšanas diena
21. aprīlis 19.00, 5,00 €
Lūznavas muiža trešo at-dzimšanas gadadienu pēc rekonstrukcijas svinēs ar Kultūras šķūņa atklāšanu un viesiem no Austrālijas – folkmūziķa Kaurna Kronina (Kaurna Cronin) grupas koncertu, kuru iesildīs izcilais ģitārists, Lielās mūzikas balvas 2017 nominants kategorijā “Gada mūziķis” – Matīss Čudars. Kaurna ir viens no Austrālijas šī brīža izklaidējošākajiem jaunajiem izpildītājiem, kā arī starptautiski novērtēts dziesmu autors un emocionāls un jautrs stāstnieks. Šobrīd mūziķis aktīvi koncertē visā pasaulē, aprīlī viesojoties arī Baltijas valstīs. Katrā koncertā Kaurna aizved klausītājus aizraujošā muzikālā un poētiskā ceļojumā. Grupas, kurā līdz ar Kaurnu muzicē Toms Knībouns (Tom Kneebone), Kia Gossners (Kiah Gossner) un Kiri Andersone (Kyrie Anderson), savā unikālajā indie-folk-rok stilā ieņem vadošu vietu mūsdienu Austrālijas folkmūzikā. 2015. gadā Kaurna saņēma Austrālijas Folkmūzikas alianses balvu kā “Gada mūziķis”, pēdējo gadu laikā sniedzis vairāk nekā 250 koncertu visā pasaulē, bet drīzumā gaidāms arī mūziķa ceturtais studijas albums “Euphoria, Delirium & Loneliness”.
 
Latgales podnieku dienu 2018 izstādes atklāšana
28. aprīlis 13.00, ieeja bez maksas
No 28. aprīļa Lūznavas muiža nu jau ceturto reizi kļūs par tradicionālo Latgales podnieku dienu izstādes mājvietu. Podnieku dienas tradicionāli ir keramiķu un viņu darba cienītāju satikšanās, tās apvieno visus Latgales māla meistarus – tos, kas amatu mācījušies skolās, podniekus, kas māla prasmi apguvuši pie kāda vecmeistara, un tādus, kas pašmācības ceļā cenšas iepazīt māla īpašības. Izstādē, kurā piedalīsies Latgales podniecības meistari ar pēdējā laikā darinātajiem keramikas traukiem, būs skatāma gan krāšņi glazētā un niansēm bagātā reducētā (melnā) keramika, gan virpoti un lipināti trauki, kā arī ikdienā lietojamā un dekoratīvā keramika. Pirms izstādes atklāšanas no 12.00 līdz 15.00 Lūznavas muižā notiks vietējo zemnieku un mājražotāju tirdziņš “Lobs Lobam”.
 
Literāri muzikāls uzvedums “Atlaižu”
28. aprīlis 15.00, 7,00 €
Uzvedums “Atlaižu”, kura nosaukumā simboliski savijušās latviskā “ļaušana iet” un latgaliskā “piedošana”, vēstī par Latgali caur sievietes stāstu, kas ir patiess un īsts kā Latgales lauki, mīlestība un ikvienā sētā piedzīvojamā cilvēciskā vienkāršība, bet reizē stiprs un sīksts kā ikdienas padarītie darbi, sievietes spēks un nepadošanās. Uzvedums ir viena no Latvijas simtgades notikumu ceļa pieturvietām, un tajā apvienojušās vairākas spilgtas sievietes, kuras pašas, lai arī kurp veduši viņu ceļi šobrīd, ar Latgali ir “uz Tu” – Annas Rancānes dzeju un prozu vārdos izdzīvos aktrise Vizma Kvēpa, tautasdziesmas latviski un latgaliski izdziedās un izspēlēs etnomūziķe Kristīne Kārkle, bet visu kopā vienā uzvedumā sasaistīs režisore Māra Zaļaiskalns.
 
Literārās sarunas (Sarunas par rakstīšanu) Lūznavas muižā. Ineta Atpile-Jugane
1. maijs 15.00, 3,00 €
Literāro sarunu cikla turpinājumā satikšanās ar literāti Inetu Atpili-Jugani. I. Atpile-Juganes iesaistīšanās Latgales (un latgaliskās) kultūrtelpas bagātināšanā ir patiesi daudzveidīga. Autore ir paspējusi izdot trīs dzejoļu krājumus spēcīgai, kaislīgai sievietei, kopā ar meitu mudinājusi lasītāju uz sarunām ar bērniem par dzeju un visu apkārt notiekošo (krājums “Otkon giustu sapynus”), ar domubiedriem no grupas “Biļdis” raksta scenārijus, filmē videoklipus, īsfilmas un spēlfilmas. I. Atpiles-Juganes teksti ir saistījuši daudzus mūziķus. Dziesmas ar viņas vārdiem skan gan jauniešu ballītēs, gan iekļautas bērnu repertuārā. Latgaliski spilgta sadarbība ir izveidojusies ar Guntru Kuzmani-Juknu, kura Atpiles-Juganes tekstus izmanto savai un studijas “Skonai” darbībai. Tikšanās reizē gaidīti bērnu un jaunieši, kā arī tie, kas saglabājuši sevī iekšējo bērnu un ir atvērti mīlestībai. Pasākumā skanēs arī I. Atpiles-Juganes dziesmas G. Kuzminas-Juknas izpildījumā.
 
Literāras sarunas (Sarunas par rakstīšanu) Lūznavas muižā. Santa Dansberga-Anča
13. maijs 13.00, 3,00 €
Šīs literāro sarunu satikšanās reizē viesos būs nedaudz cita rakstīšanas žanra pārstāve – izdevniecības “Žurnāls “Santa”” galvenā redaktore Santa Dansberga-Anča. Saruna ne tikai par rakstīšanu, bet arī par uzdrīkstēšanos veidot, mainīties un iedvesmot.
 
Laima Jansone un grupa “Rūnas”
13. maijs 15.00, 8,00 €
Slavenākā Latvijas kokles spēles meistare, etnomuzikoloģe Laima Jansone un Rēzeknes grupa “Rūnas” satiksies pavasara koncertā “silDies” Lūznavas muižas Sarkanajā zālē. Koncertā izskanēs gan jau zināmas grupas dziesmas, gan arī jaunas tautasdziesmu aranžijas. Grupas “Rūnas” vadītājs ir diriģents Jānis Mežinskis, grupa savu debiju savulaik piedzīvoja tieši Lūznavas muižā, tādēļ ļoti priecāsies ar klausītājiem atkal satikties tieši te.
 
Koprade iedvesmojošai jaunradei kopā ar “Magnetic Latvia”
19. maijs 16.00, ieeja bez maksas
Turpinot iepazīties ar digitālās mākslas iespējām, 19. maijā uz iedvesmojošu satikšanos par digitālo iespēju izmantošanu strādāšanai jebkur aicina Lūznavas muiža un LIAA Rēzeknes biznesa inkubators.
 
Muzeju nakts 2018. Digitālās mākslas izstādes “Zeme/Jūra/Signāls” atklāšana
19. maijs 19.00, ieeja bez maksas
No 19. maija līdz 29. jūnijam Lūznavas muižā būs skatāma digitālās mākslas izstāde “Zeme/Jūra/Signāls”, kas turpinās pērn iesākto digitālās mākslas klātbūtni muižā projektā “European connections in digital art – EUCIDA” (Digitālā māksla aptver Eiropu). Izstādē piedalīsies seši mākslinieki no dažādām valstīm – Alans Butlers (Īrija), Gregoris Čatonskis (Francija/Kanāda), Džons Gerrards (Īrija/Austrija), Nikolass Sassoons (Francija/Kanāda) un Santa Fransa (Latvija). No kosmosa pavadoņiem līdz pat zemūdens kabeļiem – šādas neredzamas, savstarpēji savienotas sistēmas veido interneta tīkla pārklājums un datorprogrammu realizētie algoritmi. Izstāde “Zeme/Jūra/Signāls” mākslinieki runā par sistēmu, kas ir cieši saistīta ar ģeogrāfiju, protokoliem, ekonomikas tirgiem un sakaru tīkliem.
 
Atvērto durvju dienas
24. un 25. maijs 9.00–16.00, bezmaksas
24. un 25. maijā Latvijas piļu un muižu asociācija Latvijas pilīs un muižās rīko Atvērto durvju dienas, kurās asociācija sadarbībā ar Latvijas Privāto vēsturisko ēku asociāciju Eiropas kultūras mantojuma gadā jo īpaši aicina apmeklēt skolēnus un piedalīties aizraujošā konkursā “Mans biznesa plāns Latvijas pilij vai muižai”. Konkursa mērķis ir veicināt skolēnu padziļinātu interesi par kultūras mantojuma objektiem un rosināt interesi par to izmantošanas iespējām mūsdienās. Ar apkārtnes tuvumā esošo muižu izpēti jauniešus vēlamies iesaistīt sava reģiona uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības plānošanā.
 
Baznīcu nakts
1. jūnijs 17.00, bezmaksas
Lūznavas muiža nu jau trešo reizi aicinās uz kultūras notikuma “Baznīcu nakts” norisi, ļaujot apmeklētājiem iepazīt arī muižā esošo kapelu, piedalīties diskusijā “Sociālās lomas ģimenē: tradicionālais un mainīgais” un plkst. 19.00 noklausīties Cēsu Baptistu draudzes zvanu ansambļa “Soli Deo Gloria” koncertu.
 
Nakts mūzika. Ieva Saliete (klavihords) un Maija Kļaviņa (traversflauta)
9. jūnijs 21.30, 6,00–10,00 €
Lūznavas muiža aicina uz vasaras ieskaņas “Nakts koncertu”, kurā saulrietu nedaudz citādāk baudīt ļaus klavesīniste Ieva Saliete un traversflautiste Maija Kļaviņa. Koncerta sākuma brīdis būs mirklis pirms saulrieta, kad, iestājoties krēslai, sadzirdamākas kļūst dabas skaņas, kurām pie atvērtiem logiem pievienosies arī Ievas spēlētais klavihords (pats klusākais taustiņinstruments) un Maijas traversflauta (baroka un rokoko laika instruments ar ļoti īpašu, daudz maigāku skanējumu nekā mūsdienu flautai). “Nakts mūzika” koncertprogramma top tieši iedvesmojoties no Lūznavas muižas īpašās vides un parka. Tā būs stāsts par ieklausīšanos, ceļojums dzirdei un klusuma mūzikas atklāšana.
Pavasara sezonas notikumu un izstāžu programma var tikt papildināta. Plašāk par Lūznavas muižu un tās aktivitātēm var uzzināt muižas mājaslapā http://luznavasmuiza.lv vai muižas sociālajos tīklos. Līdz 31. maijam Lūznavas muižas darba laiks katru dienu ir no 9.00 līdz 16.00, bet no 1. jūnija – no 10.00 līdz 18.30. Muižas, muižas ekspozīciju un izstāžu, kapelas, parka individuāls apmeklējums pieaugušajiem maksā 1,50 €, bet skolēniem, studentiem un pensionāriem 1,00 €. Biļetes uz muižā notiekošajiem pasākumiem sarūpējamas “Biļešu Paradīze” biļešu tirdzniecības sistēmā – kasēs visā Latvijā vai internetā.
 
Plašāka informācija:
Iveta Balčūne
Lūznavas muižas pārvaldniece
Tālr.:+371 29390701
E-pasts: iveta.balcune@rezeknesnovads.lv, muiza@luznava.lv
 
http://facebook.com/luznavasmuiza
 
http://luznavasmuiza.lv
 
http://facebook.com/luznavasmuiza
 
www.46.lv  

Комментарии (0-1/1)
Dominique 01.12.2022 18:01
Likumīga aizdevuma iegūšana vienmēr ir bijusi milzīga problēma Klientiem, kuriem ir finansiālas problēmas un kuriem ir nepieciešams risinājums. Kredīta un nodrošinājuma jautājums ir tas, ka klienti vienmēr ir noraizējušies, meklējot aizdevumu no likumīga aizdevēja. Bet .. mēs esam padarījuši šo atšķirību kreditēšanas nozarē. Mēs varam noorganizēt aizdevumu no USD 5000 līdz EUR 500 000 000 USD līdz pat 2% apmērā. Lūdzam nekavējoties atbildēt uz šo e-pastu: dellenbach.dominique1964@gmail.com

Mūsu pakalpojumi ietver sekojošo:

Parādu konsolidācija

Otrā hipotēka

Biznesa aizdevumi

Personas aizdevumi

Starptautiskie aizdevumi

Aizdevums jebkuram veidam

Ģimenes aizdevums
mēs finansējam neliela apjoma aizdevuma sabiedrību, starpniekus, mazās finanšu iestādes, jo mums ir neierobežots kapitāls. Lai saņemtu sīkāku informāciju par aizdevuma saņemšanu, sazinieties ar mums, lūdzu, nekavējoties atbildiet uz šo e-pastu: dellenbach.dominique1964@gmail.com
Pievienot komentāru
Vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):
  Apliecinu, ka esmu iepazinies un pieņemu komentāru izvietošanas noteikumi


 

Profesiju aprakstu katalogs
Amatu aprakstu paraugi


Powered by "Esteriol Design Studio"