46.lv
Piektdiena, 2022. g. 21. janvāris 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Agne, Agnese, Agnija/ Антон, Григорий, Емельян
lat.46.lv/ru/ » IZKLAIDE

Teātrī “Joriks” aprīlī – trīs pirmizrādes

Фото: rezekne.lv
Sestdien, 8. aprīlī, plkst. 17.00 Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nama Lielajā zālē notiks Ī. Žamiaka lugas “Cilvēks, kas maksā” iestudējuma pirmizrāde. Tas ir pirmais no trim jauniestudējumiem, ar kuriem teātris “Joriks” priecēs skatītājus aprīlī.
Īva Žamiaka (Yves Jamiaque) lugas Latvijas skatītājam ir pazīstamas un iemīļotas. Teātra krievu trupas un režisora Aivara Peckas interpretācijā tapis vienas no populārākajām autora lugām – “Hamilkāra kungs jeb cilvēks, kas maksā” – iestudējums. Režisors atzīmē: “Iestudējuma žanru varētu nosaukt par komēdiju bez jautrām beigām. Protams, par naudu nav iespējams nopirkt ne īstu draudzību, ne mīlestību. Bet no kā cilvēks baidās, nespējot noticēt patiesām jūtām? Kā ir vieglāk – dzīvot iedomu pasaulē vai, zinot patiesību? Atbildes uz šiem jautājumiem esam meklējuši, iestudējot stāstu par Hamilkāru”.
 
Viss sākas ar to, ka bagātais, bet vientuļais Hamilkāra kungs nolīgst trīs nepazīstamus cilvēkus, lai tie notēlotu ģimeni, kuras viņam pietrūkst – mīlošu sievu, apburošu meitu un uzticamu draugu. Viss rit, kā plānots, tomēr pienāk brīdis, kad nevainīgās ieceres radītā ilūzija draud sabrukt. Lomās: Jekaterina Garfunkele, Edvīns Klimanovs, Vladimirs Petrovs, Tatjana Suhiņina-Pecka, Larisa Ščukina, Genādijs Voronovs.
 
Savukārt aprīļa otrajā pusē, 17. aprīlī, savu veikumu skatītājiem demonstrēs teātra jauniešu studija – Larisas Ščukinas režijā top A. Ostrovska triloģijas “Balzaminova precības” pēdējā daļa par Mišeņkas Balzaminova romantiskajām nedienām – komēdija “Ko meklēsi, to atradīsi”.
 
Pirmizrāžu sēriju 26. aprīlī noslēgs viesrežisora Māriņa Eihes iestudētā mūsdienu itāļu dramaturga Fausto Paravidino luga “Divi brāļi”, kur kaislības attiecību trijstūrī izdzīvos teātra latviešu trupas jaunie aktieri Laura Atelsone, Kārlis Derums un Kārlis Tols.
 
Biļetes uz izrādēm var iegādāties Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nama kasē (Atbrīvošanas alejā 97), SIA “Biļešu paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.
 
www.46.lv  
Pievienot komentāru
Vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):
  Apliecinu, ka esmu iepazinies un pieņemu komentāru izvietošanas noteikumi


 

Profesiju aprakstu katalogs
Amatu aprakstu paraugi


Powered by "Esteriol Design Studio"