46.lv
Piektdiena, 2022. g. 09. decembris 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Sarmīte, Tabita/ Иннокентий,Юрий,Яков
lat.46.lv/ru/ » IZKLAIDE

Filma “Meistara slepenā dzīve“ un tikšanās ar “Animācijas brigāde“ komandu

Фото: rezekne.lv
Piektdien, 14. oktobrī plkst. 16.00 Latgales vēstniecība GORS aicina uz īpašu kino notikumu – dokumentālās filmas “Meistara slepenā dzīve” seansu, kuru papildinās tikšanās ar filmu studijas “Animācijas brigāde” komandu, iespēja noskatīties trīs animācijas filmas un redzēt leļļu filmu varoņus klātienē, informē rezekne.lv.
Ieeja pasākumā ir bez maksas, bet aicinām apmeklētājiem pievērst uzmanību, ka pasākums saturiski ir vairāk piemērots vecāko klašu skolēniem un pieaugušajiem.
1966. gadā Rīgas kinostudijā režisora Arnolda Burova izveidotajā studijā tapa pirmā latviešu leļļu filma "Kikerigū!". Tieši par godu notikuma 50 gadu jubilejai Latgales vēstniecības GORS Mazajā zālē tiks izrādīta dokumentālā filma "Meistara slepenā dzīve", kurā ir apvienots leļļu kino ar dokumentālajiem kadriem. Filma ir veltījums vecmeistaram, leļļu kino dibinātājam Arnoldam Burovam, kura 100 gadu jubileja tika atzīmēta pagājušajā gadā. Filmā izmantotas īpaši apstrādātas kinohronikas un fotogrāfijas, kur dokumentāli fiksēti Burova dzīves un darba brīži.
 
Arnolds Burovs (1915-2006) ir pazīstams kā Latvijas animācijas kino aizsācējs, 1966. gadā Rīgas Kinostudijā izveidojot leļļu filmu animācijas studiju, kurā divdesmit četru gadu laikā ir uzņēmis trīsdesmit sešas filmas. Daudzas no tām ir guvušas atzinību pasaulē un joprojām uzskatāmas par augstas klases šedevriem. Tomēr aiz šiem lieliskajiem panākumiem ir arī reāls cilvēks, kura dzīve ir ne mazāk interesanta un neparastiem notikumiem pilna kā viņa daiļrade.
 
Kopā ar filmu "Meistara slepenā dzīve" programmā izrādīšanai iekļautas vēl trīs režisora Jāņa Cimermaņa animācijas filmas "Latvietis", "Parlaments" un "Poēma par kulšanu":
  • "Latvietis" (2007.) – alegorisks stāsts – līdzība, kas neparastā formā atainojot it kā zināmus notikumus, liek uz tiem paskatīties jaunā gaismā, liek domāt par tautas pagātni un censties to labāk saprast. Šādi īsas formas darbi bieži vien atstāj spēcīgāku iespaidu, nekā lielas formas sarežģīti vēstījumi.
  • "Parlaments" (2000.) – parastu darba dienu Parlamentā pārtrauc traucējumi elektropiegādē. Nekavējoties tiek izsaukta slavenā Avārijas Brigāde. Trīs brašie vīri uzsāk glābšanas darbus, bet izrādās, ka tik viegli viss neiet.
  • "Poēma par kulšanu" (2003.) – projekta autoru nolūks šajā filmā ir etnogrāfiski precīzi parādīt skatītājiem, īpaši bērniem, kā varētu būt dzīvojuši viņu vecvectētiņi un vecvecmāmiņas, izmantojot šim mērķim tādu lauku dzīvē nozīmīgu notikumu kā kulšanas talku. Ar akcentētām, tikai ventsmalei raksturīgām detaļām un valodu, tiks atklāta šī novada dzīves savdabība.
Pasākumā būs iespēja tikties ar Jāni Cimermani, kas ir visu 4 filmu režisors, mākslinieci  un skulptori Ilzi Kiršteinu, mākslinieci Leldi Kārkliņu un projekta vadītāju Ritu Dadzīti, kā arī apskatīties filmu personāžus ne tikai uz ekrāna, bet arī dzīvē.
 
Ieeja pasākumā ir bez maksas, pirms tam izņemot ieejas karti Latgales vēstniecības GORS Informācijas centrā. Vietu skaits ierobežots. Informācijas centra–kases darba laiks darba dienās no 12.00 līdz 18.00, brīvdienās no 12.00 līdz 16.00.
 
lat.46.lv  
 

Profesiju aprakstu katalogs
Amatu aprakstu paraugi


Powered by "Esteriol Design Studio"