46.lv
Sestdiena, 2017. g. 25. februāris 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Alma, Annemarija/ Алексей, Мария, Евгений, Антон
lat.46.lv/ru/ » LATVIJAS ZIŅAS

Latgales pašvaldību vadītāji aicina VM ieviest reģionālo algu koeficentu jaunajiem medicīnas speciālistiem

Foto: Publicitātes Foto
Latgales plānošanas reģiona pašvaldību vadītāji, Veselības ministrijā (VM) tiekoties ar nozares vadošajiem speciālistiem un VM atbildīgajiem darbiniekiem, aicinājuši VM ieviest jaunajiem medicīnas speciālistiem reģionālo algu koeficentu, kā tas šobrīd jau ir ģimenes ārstiem.
Latgales plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciālists Oskars Zuģickis informē, tikšanās galvenais uzdevums bija apspriest un izskatīt jautājumus par veselības nozares aktualitātēm, noskaidrot ministrijas redzējumu nozares problēmsituāciju risināšanai, kā arī pārrunāt jautājumus, kuri skar veselības pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem un to kvalitātes uzlabošanu.
 
Latgales pašvaldību atbildīgie darbinieki jau iepriekš apzināja un apkopoja reģionam svarīgos problēmjautājumus, kas laicīgi tika nosūtīti izskatīšanai VM. Viena no galvenajām tēmām bija rezidentu piesaiste Latgales reģionam, kā arī ārstu trūkums slimnīcās un medicīniskā personāla atalgojums.
 
Latgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja Alīna Gendele sanāksmē apliecināja: "Latgales pašvaldības šobrīd dara visu nepieciešamo, lai piesaistītu jaunos veselības jomas speciālistus. Tiek piešķirti dzīvokļi, maksātas stipendijas, taču tas nav devis vēlamos rezultātus, tādēļ aicinām Veselības ministriju ieviest jaunajiem speciālistiem reģionālo algu koeficentu, kā tas šobrīd jau ir ģimenes ārstiem."
 
Tāpat Latgales pašvaldību vadītāji ierosināja veikt veselības pakalpojumu pieejamības kartējumu, kā arī iedzīvotāju ērtībai reģionālajos centros stiprināt veselības aprūpes iestādes, nodrošinot tajās primāro pakalpojumu pieejamību.
 
Latgales plānošanas reģiona pašvaldību pārstāvji bija gandarīti par tikšanos un tajā panākto abpusējo sapratni daudzos jautājumos. "Reģionu problēmjautājumi ministrijā tiek aizvien vairāk sadzirdēti, ceru, ka tie tiks arī risināti. Tikai kopīgiem spēkiem mēs varam veicināt kvalitatīvu veselības pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem," uzsvēra Gendele.
 
lat.46.lv  

KOMENTĀRI (0)


 Pievienot jaunu komentāru

Portāls 46.lv neatbild par komentāru un jebkādas informācijas saturu, ko izvietoja portāla lasītāji!

Cienījamie lasītāji, lūdzam būt tolerantiem, saglabāt elementāras pieklājības normas, rakstot komentārus, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām, neapvainot citus, neaizskart godu un cieņu. Lūguma neievērošanas gadījumā administrācija patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju, kā arī dzēst iepriekšējos komentārus.

 Komentārs var būt rediģēts!
To prevent automated spam submissions leave this field empty.

 

Powered by "Esteriol Design Studio"