46.lv
Sestdiena, 2017. g. 25. februāris 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Alma, Annemarija/ Алексей, Мария, Евгений, Антон
lat.46.lv/ru/ » LATVIJAS ZIŅAS

Arodbiedrības prasīs palielināt neapliekamo minimumu

Foto: f64, Lauris Aizupietis
Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība otrdien, 6.septembrī, gaidāmajā valdības sēdē prasīs palielināt neapliekamo minimumu.
Kā norāda arodbiedrību savienība, Igaunijā neapliekamais minimums šobrīd ir 170 eiro, bet Lietuvā mazajām algām – pat 200 eiro. Tikmēr Latvijā krīzes laikā neapliekamais minimums tika samazināts, un pašreiz ar nodokļiem neapliek 75 līdz 100 eiro no darba algas.
 
„Cilvēki saka, piemēram, „CV Market” aptaujā lielākā daļa, ka viņi labprāt pārceltos strādāt uz Igauniju, jo tur darba samaksas nodokļu politika ir labvēlīgāka,” saka Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētāja vietnieks Egils Baldzēns.
„Mums nepārtraukti jādomā ne tikai, kā mēs konkurējam ar Lielbritāniju, Norvēģiju, Īriju, Vāciju un citām valstīm, jo viņas ir attīstītas, bet arī Lietuvu un Igauniju (..). Mēs esam ieskicējuši kā mērķa summu 130 eiro, kas ir salīdzinoši zema ar Lietuvu un Igauniju,” norāda Baldzēns.
 
Arodbiedrība arī kritizē iecerēto neapliekamā minimuma diferencēšanu, kas paredz līdz 2020. gadam palielināt neapliekamo algas daļu līdz 160 eiro, bet tādā apmērā to piemērot vienīgi mazajām algām.
 
Plānots, ka, darba samaksai kāpjot, neapliekamais minimums samazināsies, un, atalgojumam sasniedzot 1500 eiro, ar nodokļiem tiks aplikta visa alga.
 
lsm.lv  

KOMENTĀRI (0)


 Pievienot jaunu komentāru

Portāls 46.lv neatbild par komentāru un jebkādas informācijas saturu, ko izvietoja portāla lasītāji!

Cienījamie lasītāji, lūdzam būt tolerantiem, saglabāt elementāras pieklājības normas, rakstot komentārus, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām, neapvainot citus, neaizskart godu un cieņu. Lūguma neievērošanas gadījumā administrācija patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju, kā arī dzēst iepriekšējos komentārus.

 Komentārs var būt rediģēts!
To prevent automated spam submissions leave this field empty.

 

Powered by "Esteriol Design Studio"