46.lv
Sestdiena, 2017. g. 25. februāris 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Alma, Annemarija/ Алексей, Мария, Евгений, Антон
lat.46.lv/ru/ » LATVIJAS ZIŅAS

Premjers ministriem uzdevis uzlabot bēgļu uzņemšanas plānu

Foto: delfi.lv
Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) devis rīkojumu Ekonomikas ministrijai (EM) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) meklēt risinājumu bēgļu mājokļu problēmai, ieviešot izmaiņas bēgļu uzņemšanas plānā, pirmdien vēsta raidījums "LNT Ziņas".
Ministri atzina, ka uzdevumu saņēmuši, norādot, ka premjera rīkojums ir ierobežotas pieejamības informācija. Kā raidījumam skaidroja Kučinskis, uzdevumu pirms divām nedēļām viņš devis valdības slēgtajā sēdē, taču nekā slēpjama neesot.
 
"Jautājumi tika skatīti sēdes slēgtajā daļā, bet, ja jau es par to runāju, tad nav tāda slepenības līmeņa, lai tie būtu tik tālu noslepenojami. Es jau tad jums nestāstītu, ja es būtu tā domājis," teica Kučinskis.

Kā viens no iespējamiem jaunajiem risinājumiem ir iecere likt pašvaldībām garantēt, ka bēgļi apmaksā īri un, ja pašvaldībām tādēļ rastos zaudējumi, tie tiktu kompensēti no valsts budžeta. Ministrs Gerhards gan šaubās, ka šāds piedāvājums ir īstenojams: "Es domāju, ka būs ļoti grūti panākt kaut kādu konsensu gan ar pašvaldībām, gan arī parlamentā. Es nezinu, vai jūs esat diskutējuši ar pašvaldībām, vai kāda būtu gatava. Es neesmu runājis ar pašvaldībām par šo jautājumu, vai kāda būtu gatava garantēt no saviem līdzekļiem naudu, no savu iedzīvotāju maksātajiem nodokļiem šo naudu būtu gatava garantēt.''
 
Savukārt ekonomikas ministrs savu nostāju vēl nepauda: "Mums ir jāvērtē, kādā veidā rīkoties ar šo lietu."
 
Premjers priekšlikumus no ministriem gaida tuvāko pāris nedēļu laikā.
 
www.delfi.lv  

KOMENTĀRI (0)


 Pievienot jaunu komentāru

Portāls 46.lv neatbild par komentāru un jebkādas informācijas saturu, ko izvietoja portāla lasītāji!

Cienījamie lasītāji, lūdzam būt tolerantiem, saglabāt elementāras pieklājības normas, rakstot komentārus, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām, neapvainot citus, neaizskart godu un cieņu. Lūguma neievērošanas gadījumā administrācija patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju, kā arī dzēst iepriekšējos komentārus.

 Komentārs var būt rediģēts!
To prevent automated spam submissions leave this field empty.

 

Powered by "Esteriol Design Studio"