46.lv
Sestdiena, 2017. g. 25. februāris 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Alma, Annemarija/ Алексей, Мария, Евгений, Антон
lat.46.lv/ru/ » LATVIJAS ZIŅAS

Partiju reitingi: ZZS un NA popularitāte septembrī mazinās, «Vienotība» pārvar 5 barjeru

Foto: lsm.lv
Partijai “Vienotība” septembrī izdevies paaugstināt savu reitingu, pārvarot iekļūšanai Saeimā nepieciešamo 5% barjeru. Tikmēr abu pārējo valdības koalīcijas partiju – Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un Nacionālās apvienības – popularitāte pagājušajā mēnesī salīdzinājumā ar augustu ir mazinājusies, liecina jaunākie partiju reitingi, kas tapuši SKDS pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma.
Ja Saeimas vēlēšanas notiktu rīt, tad par “Saskaņu” balsotu 19,6% pilsoņu, kas ir vairāk nekā iepriekšējā mēnesī, kad par “Saskaņu” bija gatavi balsot 18% pilsoņu. Šie skaitļi liecina, ka tādas nebūšanas galvaspilsētā kā, piemēram, Barona ielas nepabeigtais remonts, lielu ietekmi uz “Saskaņas” vēlētājiem nav atstājis. 
 
Tad seko premjera Māra Kučinska pārstāvētā ZZS – par to septembrī bija gatavi balsot mazāk balsstiesīgo nekā iepriekšējā mēnesī, proti, 17%. Kritiens ir par vienu procentpunktu. Jau vēstīts, ka augustā par ZZS bija gatavi balsot 18% pilsoņu.
 
Reitinga kritumu septembrī salīdzinājumā ar augustu piedzīvojusi arī Nacionālā apvienība “Visu Latvijai”-”Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA). Par apvienību balsotu 8,8% vēlētāju, ja vēlēšanas notiktu rīt. Augustā atbalstu NA pauda 9,3% pilsoņu.
 
 
Stabili virs 5% joprojām turas Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa dibinātā partija. Par "KPV LV" septembrī balsotu 5,8% vēlētāju. Salīdzinājumam - augustā atbalstu Kaimiņa partijai izteica 5,3% vēlētāju.
 
“Vienotības” reitings septembrī ir paaugstinājies salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi, kad tas bija nokrities līdz vēsturiski zemākajam līmenim – 4,2%. Septembrī partijas reitings ir pieaudzis par 1,2 procentpunktiem, taču spriest par iespējamām tendencēm būtu pāragri.
 
Ja pavēro citu Saeimā pārstāvēto partiju reitingus, tad par Latvijas Reģionu apvienību septembrī balsotu 3,1%, bet partiju “No sirds Latvijai” atbalstītu 3%. Arī šīm partijām reitings septembrī salīdzinājumā ar augustu ir nedaudz pieaudzis.
 
lsm.lv  

KOMENTĀRI (0)


 Pievienot jaunu komentāru

Portāls 46.lv neatbild par komentāru un jebkādas informācijas saturu, ko izvietoja portāla lasītāji!

Cienījamie lasītāji, lūdzam būt tolerantiem, saglabāt elementāras pieklājības normas, rakstot komentārus, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām, neapvainot citus, neaizskart godu un cieņu. Lūguma neievērošanas gadījumā administrācija patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju, kā arī dzēst iepriekšējos komentārus.

 Komentārs var būt rediģēts!
To prevent automated spam submissions leave this field empty.

 

Powered by "Esteriol Design Studio"