46.lv
Trešdiena, 2018. g. 19. septembris 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Muntis, Verners/ Михаил, Кирилл, Зиновий, Архип
lat.46.lv/ru/ » LATVIJAS ZIŅAS

Partiju reitingi: ZZS un NA popularitāte septembrī mazinās, «Vienotība» pārvar 5 barjeru

Фото: lsm.lv
Partijai “Vienotība” septembrī izdevies paaugstināt savu reitingu, pārvarot iekļūšanai Saeimā nepieciešamo 5% barjeru. Tikmēr abu pārējo valdības koalīcijas partiju – Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un Nacionālās apvienības – popularitāte pagājušajā mēnesī salīdzinājumā ar augustu ir mazinājusies, liecina jaunākie partiju reitingi, kas tapuši SKDS pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma.
Ja Saeimas vēlēšanas notiktu rīt, tad par “Saskaņu” balsotu 19,6% pilsoņu, kas ir vairāk nekā iepriekšējā mēnesī, kad par “Saskaņu” bija gatavi balsot 18% pilsoņu. Šie skaitļi liecina, ka tādas nebūšanas galvaspilsētā kā, piemēram, Barona ielas nepabeigtais remonts, lielu ietekmi uz “Saskaņas” vēlētājiem nav atstājis. 
 
Tad seko premjera Māra Kučinska pārstāvētā ZZS – par to septembrī bija gatavi balsot mazāk balsstiesīgo nekā iepriekšējā mēnesī, proti, 17%. Kritiens ir par vienu procentpunktu. Jau vēstīts, ka augustā par ZZS bija gatavi balsot 18% pilsoņu.
 
Reitinga kritumu septembrī salīdzinājumā ar augustu piedzīvojusi arī Nacionālā apvienība “Visu Latvijai”-”Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA). Par apvienību balsotu 8,8% vēlētāju, ja vēlēšanas notiktu rīt. Augustā atbalstu NA pauda 9,3% pilsoņu.
 
 
Stabili virs 5% joprojām turas Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa dibinātā partija. Par "KPV LV" septembrī balsotu 5,8% vēlētāju. Salīdzinājumam - augustā atbalstu Kaimiņa partijai izteica 5,3% vēlētāju.
 
“Vienotības” reitings septembrī ir paaugstinājies salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi, kad tas bija nokrities līdz vēsturiski zemākajam līmenim – 4,2%. Septembrī partijas reitings ir pieaudzis par 1,2 procentpunktiem, taču spriest par iespējamām tendencēm būtu pāragri.
 
Ja pavēro citu Saeimā pārstāvēto partiju reitingus, tad par Latvijas Reģionu apvienību septembrī balsotu 3,1%, bet partiju “No sirds Latvijai” atbalstītu 3%. Arī šīm partijām reitings septembrī salīdzinājumā ar augustu ir nedaudz pieaudzis.
 
lsm.lv  
 

Powered by "Esteriol Design Studio"