46.lv
Sestdiena, 2023. g. 04. februāris 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Daila, Veronika/ Тимофей, Петр, Гаврила, Юрий, Макар
lat.46.lv/ru/ » LATVIJAS ZIŅAS

Ludzā šokēti par Ukrainā karojošiem pilsētniekiem; skolotājiem kauns par audzēkņiem

Internetā publiskotais video, kurā divi Latvijas pilsoņi sauc sevi par teroristiem un separātistiem, kas karo Ukrainā, satricinājis visu Ludzas pilsētu. Ludzānieši labi pazīst minētās personas un ir šokēti par savu līdzpilsoņu izdarībām.  
Pirmdien, 1.septembrī pēc svinīgās zinību dienas Ludzas 2.vidusskolas pedagogi sasauca ārkārtas sapulci, lai runātu par saviem bijušajiem audzēkņiem. Pagājušo piektdien interneta portālos ievietoti video, kuros redzamie prokrieviskie separātisti  “Sedoi” un “Vjasok” ir viņu audzēkņi.

 

Ludzas 2.vidusskolas direktore Zinaīda Buliga stāsta, ka skolas audzēkņi nav mainījušies – „Visockis kāds bija tāds arī palika, Miļucins arī nemainās”.
 
 “Vjasoks” jeb īstajā vārdā Valentīns Milucins un “Sedoi” jeb Vjačeslavs Visockis pabeiguši Ludzas 2. vidusskolu 2001.gadā. Tās direktore stāsta, ka jaunieši mācījušies viduvēji, taču abiem esot bijusi laba sportiskā sagatavotība.
 
„Tā ir viņu personiskās darīšanas, kur viņi grib, tur arī brauc. Bet, ka viņi ir no Ludzas.. Piemēram, Miļucins jau desmit gadus dzīvo Rīgā, Visockis dzīvo Ozolniekos, saprotiet, tagad teikt, ka viņi ir no Ludzas.. Es uzskatu, ka viņiem kauna nav, par to mēs esam šokā,” saka skolas direktore.
 
Ludzas pedagogi jūtas vīlušies par saviem audzēkņiem. Vjačeslavs Visockis ir bijušais Latvijas Universitātes students, savukārt viņa māte ir pazīstamā Jelgavas specializētās peldēšanas skolas trenere Jeļena Visocka. Telefonintervijā sava dēla rīcību viņa paskaidrot nevarēja.
 
„Es nezinu, es nevaru jums atbildēt uz šo jautājumu,” sacīja Visocka.
 
Valentīns Miļucins, kurš sevi dēvē par teroristu “Vjasok”, dzimis un audzis Ludzas novada Cirmas pagasta ciemā Tutāni. Ciemā vien palikuši pāris desmiti pensionāru un mīlētāju iedzert.  Valentīns ir pazīstams ikvienam.
 
Kaimiņi stāsta, ka sen nav viņu redzējuši, jo viņš aizbrauca uz Rīgu, bet tagad, cik zināms, viņu savervēja un ir Ukrainā. Ciemā vēl joprojām dzīvo viņa māte, kura gan atteicās ar televīziju runāt par savu dēlu.   
 
Zināms , ka abas personas iesaistītas nacionālo boļševiku partijā. Arī skolas pedagogi par to zina jau vairākus gadus. Skolotāji saka, ka jaunieši jau no laika gala tikuši neīstajā kompānijā.
 
„Mēs redzējām gadus divus atpakaļ bija saistīts ar [bijušo nacionālboļševiku līderu, aktīvistu Vladimiru] Lidermanu un krievu valodu, viņš tur bija,” atceras skolas direktore.
 
Kozlovskis: separātistus tiesāt varam
 
Šis ir jauns izaicinājums Latvijas likumdošanai, tā par likumīgām iespējām vērsties pret abiem Ukrainā separātistu pusē karojošiem Ludzas iedzīvotājiem saka iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. Ministrs gan uzsver – viņaprāt, tiesāt abus vīriešus būtu iespējams arī saskaņā ar pašreizējiem likumiem.  

 

Ar likumisko iespēju izvērtēšanu atbildīgie dienesti nodarbojas jau kopš pirmajām ziņām par Latvijas iedzīvotājiem, kas pieslējušies separātistiem Ukrainā, skaidro iekšlietu ministrs, uzsverot – tikko kā izvērtējums būs pabeigts, būs rosināti nepieciešamie likuma grozījumi.
 
„Es neatkāpjos no viedokļa, ka šādas personas ir saucamas pie atbildības, protams, būs jāpierāda, kādas darbības tika veiktas un kādā apjomā viņi iesaistās šajā konfliktā – vai ņem tiešu dalību bruņotajos konfliktos, pielietojot ieroci, vai tikai atrodas tur, tas, protams, ir izmeklēšanas uzdevums,” norāda ministrs.
 
Ar situācijas tiesisko apstākļu izvērtēšanu un konkrētā gadījuma izmeklēšanu šobrīd aktīvi nodarbojas Drošības arī policija, bet šobrīd komentāri ir ļoti skopi. 
 
„Drošības policija šobrīd veic šī gadījuma krimināltiesisko izpēti. Un plašākus komentārus, iespējams, mēs sniegsim tuvākajā nākotnē,” sacīja Drošības policijas pārstāve  Kristīne Apse-Krūmiņa.
 
Kozlovskis skaidroja, ka izmeklēšanā nepieciešamos pierādījumus nav iespējams iegūt bez Ukrainas kolēģu līdzdalības, Drošības policijas pārstāvjus ir aicinājis doties arī uz Ukrainu. Tāpat ministrs uzsver – izšķiroši būs, kā separātistus savā likumdošanā ir definējusi pati Ukraina.
 
„Esmu pilnīgi pārliecināts, ka arī Ukraina ir samērā barga šajā jautājumā, un pilnīgi noteikti šādas personas var tikt tiesātas pēc Ukrainas likumdošanas. Mums nav nekāda divpusēja izdošanas līguma ar Ukrainu, un, ņemot vērā šos traģiskos notikumus, pieļauju, šīs personas pat netiks mums izdotas,” atzina Kozlovskis.
 
Šobrīd katra Eiropas savienības valsts individuāli lemj par Ukrainas separātistiem piešķiramo statusu, tomēr Kozlovskis paredz, ka jau drīzumā Eiropas savienībai nāksies nākt klajā ar kopīgu paziņojumu – vai separātisti uzskatāmi par teroristisku grupējumu vai nē. 
Источник: lsm.lv
 

Profesiju aprakstu katalogs
Amatu aprakstu paraugi


Powered by "Esteriol Design Studio"