46.lv
Sestdiena, 2023. g. 04. februāris 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Daila, Veronika/ Тимофей, Петр, Гаврила, Юрий, Макар
lat.46.lv/ru/ » LATVIJAS ZIŅAS

Valdība apsola naudu pedagogu algām

Фото: LETA
Valdošās koalīcijas politiķi sola, ka finansējums skolotāju algu palielināšanai tiks rasts, bet tas notiks pēc tam, kad būs skaidrs atalgojuma reformas modelis, ziņo LETA.
 
Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem sacīja, ka vispirms ir jāveic reforma un tad jāpalielina pedagogu algas. Viņa atkārtoti pauda, ka reformas piedāvājums Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) jāsniedz līdz nākamā gada vidum, pēc mācību gada noslēguma.

Līdzīgu viedokli pauda arī koalīcijas partneri. Politiķis Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK) norādīja, ka izglītības nozares arodbiedrībām jādara viss, lai noritētu konstruktīvs darbs un līdz nākamā gada pirmajam pusgada beigām reforma būtu izstrādāta, nevis jāveic protesta darbības. Ja būs skaidrs atalgojuma modelis, tad valdība apņemas, ka līdzekļi tiks atrasti, akcentēja Parādnieks.
 
Arī Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis pauda, ka atalgojums ir jāpalielina, kad sistēma būs sakārtota. Viņš arī uzskata, ka valdībai un valdības vadītājai jāsniedz pedagogiem pārliecība, ka algas tiks palielinātas. ZZS trešdien plāno tikties ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pārstāvjiem.
LIZDA vadītāja Ingrīda Mikiško pēc tikšanās ar izglītības un zinātnes ministri Mārīti Seili un Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (V) medijiem uzsvēra, ka arodbiedrība palīdzēs IZM īstenot reformas, kas jāveic salīdzinoši īsā laika posmā, taču arī doma par streiku nav atmesta. "Pašlaik izskatās, ka streiks būs," teica Mikiško.
 
Vispirms pedagogi 11.decembrī rīkos protesta akciju pie Saeimas, lai paustu savu nostāju par lēno procesu, un par tālāko rīcību lems pēc tam. Šāds lēmums pieņemts, jo pretēji politisko partiju priekšvēlēšanu solījumiem valdība nolēmusi jauna pedagogu darba samaksas modeļa ieviešanai no IZM prasītajiem 36 miljoniem atvēlēt vien trīs miljonus eiro.
 
 
 
mixnews.lv  
 

Profesiju aprakstu katalogs
Amatu aprakstu paraugi


Powered by "Esteriol Design Studio"