46.lv
Otrdiena, 2023. g. 05. decembris 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Klaudijs, Sabīne, Sarma/ Валерьян,Максим,Архип,Михаил,Петр
lat.46.lv/ru/ » LIKUMS UN KĀRTĪBA

Tiesa noraida Trofimova sūdzību par aizliegumu nēsāt ieroci

Фото: Publicitātes foto
Latgales apgabaltiesa noraidījusi sevi sašāvušā bijušā Rēzeknes policijas priekšnieka Igora Trofimova sūdzību lietā par ieroču nēsāšanas aizliegumu un atstājusi negrozītu pirmās instances tiesas spriedumu, informē aģentūra LETA.
Latgales apgabaltiesa šo lietu izskata apelācijas kārtībā rakstveida procesā.
 
LETA jau informēja, ka Trofimovs pārsūdzējis Daugavpils tiesas spriedumu, ar kuru tā atstājusi spēkā policijas administratīvo lēmumu, ar kuru bijušajam Rēzeknes policijas priekšniekam ir atņemta ieroču glabāšanas un nēsāšanas atļauja.
 
Lēmumu par ieroču glabāšanas un nēsāšanas atļaujas atņemšanu Trofimovam policija pieņēmusi saistībā ar pieļauto ieroču glabāšanas un nēsāšanas noteikumu pārkāpumu, kas arī kļuva par vienu no negadījuma priekšnosacījumiem.
 
No dienesta pienākumu pildīšanas Trofimovs tika atstādināts janvāra beigās saistībā ar sākto kriminālprocesu.
 
Kā aģentūru LETA iepriekš informēja policijā, minētais kriminālprocess ir izbeigts noziedzīga nodarījuma sastāva neesamības dēļ.
 
Jau ziņots, ka 16.janvārī, neuzmanīgi apejoties ar ieroci, Trofimovs guva smagu ievainojumu vēderā.
 
Kā aģentūru LETA iepriekš informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā, negadījums noticis, jo ierocis, kas nav bijis aprīkots ar drošinātāju, izšāvis brīdī, kad iecirkņa priekšnieks paklupis.
 
Negadījums notika brīdī, kad policists, atgriežoties dzīvoklī, paklupa un trieciena rezultātā kabatā esošais ierocis izšāva. Iecirkņa priekšnieks guva šautu brūci vēderā.
 
Analīzes uzrādījušas, ka negadījuma brīdī cietušais bijis smagā alkohola reibumā - viņa asinīs konstatētas 2,35, bet urīnā - 3,12 promiles alkohola.
 
Uzreiz pēc negadījuma policists nogādāts ārstniecības iestādē, kur viņam veikta operācija, kurā piedalījās divi ķirurgi un kas ilga divas stundas.
 
Pateicoties profesionālai mediķu rīcībai un veiksmīgai notikumu attīstībai, 28.janvārī smagu ievainojumu vēderā guvušā policijas darbinieka stāvoklis bija tiktāl uzlabojies, ka viņš tika izrakstīts no stacionāra.
 
Noskaidrots, ka trauma gūta no Trofimova personīgā ieroča - TT sistēmas pistoles. Valsts policija gan neizmanto TT sistēmas ieročus, un šajā gadījumā tas bijis policista personīgais ierocis. 
 
lat.46.lv  
 

Profesiju aprakstu katalogs
Amatu aprakstu paraugi


Powered by "Esteriol Design Studio"