46.lv
Piektdiena, 2018. g. 20. aprīlis 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Mirta, Ziedīte/ Данила, Георгий
lat.46.lv/ru/ » RĒZEKNES ZIŅAS

Maltas pašdarbības kolektīvu maskotais Vecgada koncerts

Фото: rezeknesnovads.lv
“Pa spožu mēness taku šurp atnāk Jaunais gads. Tev droši sacīt varu, tas būs tāds, kāds būsi pats.” Arī Maltas kultūras nama pašdarbnieki cer, ka Jaunais gads būs priecīgs un jautrs, gluži kā Vecgada maskotais koncerts, kas 30. decembrī notika Maltas kultūras namā.
Katrs kolektīvs ar savu odziņu, ar savu humora devu, vēstījumu vai vēlējumu bija gatavojies šim pasākumam. Vai tas bija vientuļš muzikants, cukurgailīši, modes aksesuāri 2017. –Gaiļa — gadam, Jaungada plaukšķenes un svilpes, asins desas, silti kažoki, nomaldījies zvejnieks, gaiļa dziesma un tautas ticējumi – tas viss nonāca tirgus placī pirms jaunā gada, ko uzbūra amatierteātris “Noktirne”, rosinot skatītājus pasmaidīt par sevi un dzīvi. Andra Eriņa dziesma “Visa dzīve” ienesa sirsnīgu pārdomu mirkli, ko negaidīti pārtrauca atsūtītā Apsveikuma telegramma no Maltas pagasta pārvaldes vadītāja Vitālija Skudras. Nevajag jau daudz, pavisam maz, lai mirdzošs mirklis nestu prieku, un to izstaroja katrs kolektīvs. Jo tirgus placis ar līnijdeju grupas Pieneņpūka gādību pārvērtās Disko un Latino deju placī. Ar mūzikas, dziesmu un maskotu lomu spēli, latgalisku humora devu ienesa kapela “Malta”. Te gailis, čigāniete, čigāns un līgavainis, teicējs un muzikanti modināja līgaviņu “No rītiņa agrumā”. Novadnieka Jura Ostrovska dziesma “Hei, bruoļ latgalīt!” noslēdza šo latgaliski azartisko uzstāšanos.
 
Liela jautrība zāli pāršalca, kad placi ieņēma simpātisku, maskotu “vistu” kompānija, kas pēkšņi pārvērtās skanīgās un dejojošās “TOP modelēs”. Tāds bija kora “Madariņa” priekšnesums. “Ar tumsas rakstiem, sniega raksti mijas. Kā cimds ir svētku vakars noadīts”, “Es pie tevis braukšu sapņu zirgā, pasacīt par draudzību paldies”, “Miglā asaro logs” – šīs ir dziesmas, vārdi un vēstījums, ar ko ansamblis “Varaveiksna” uzrunāja skatītājus. Ar dziesmām un laba vēlējumiem dāmas uzbūra mieru un sirsnību. Gada nogale bija lietaina, tāpēc uzburt salu, sniegu, ziemas balto noskaņu, svētku noskaņu dziesmās izdevās ansamblim “Kalinuška”. Ansambļa dziesmas un Jaungada apsveikums uzrunāja skatītājus. Un atkal deju placis. Apsveikums pasaulei Jaunajā 2017. gadā no mums, maltiešiem. Austriešu deja, ko izdzīvoja un izdejoja deju kolektīvs “Rutuļi”. Vienots apģērbs, skaisti, azartiski, eleganti. Bet, lai visas šīs skatuves pārmaiņas notiktu, bija jāzina maģiski vārdi no Nika Matvejeva dziesmas: “Bet, dzīve tik lēkšo uz priekšu, to apturēt nav mūsu spēkos. Bet man tas pavisam, pavisam pie elkoņa un citām ķermeņa daļām” Tad nu, lai kādā placī tirgus placis pārvērtās, vispirms visi zālē sēdošie cēlās kājās un jautri izdziedāja šos maģiskos, humora pilnos un optimistiskos vārdus – kas bija šī maskotā Vecgada koncerta moto.
 
lat.46.lv  
 

Powered by "Esteriol Design Studio"