46.lv
Pirmdiena, 2018. g. 10. decembris 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Guna, Judīte/ Всеволод,Гаврила,Роман
lat.46.lv/ru/ » RĒZEKNES ZIŅAS

Jaunieši sacenšas erudīcijas konkursā “Ar sirdi Rēzeknes novadā”

Фото: rezeknesnovads.lv
18. oktobrī jau piekto gadu norisinājās konkurss vidusskolēniem “Ar sirdi Rēzeknes novadā”. Šoreiz savas zināšanās par Rēzeknes novadu pārbaudīja septiņas vidusskolu komandas no Dricāniem, Kaunatas, Maltas, Nautrēniem, Tiskādiem, kā arī Austrumlatvijas tehnoloģiju vidusskolas.
Tradicionāli skolēniem bija jāatbild uz jautājumiem par Rēzeknes novada vēsturi, kultūru, ģeogrāfiju. Jautājumus bija sagatavojusi Rēzeknes novada interešu izglītības speciāliste Anita Rudziša, piemēram, kurš ir Rēzeknes novada moto “Otras tādas debešu puses nav visā pasaulē” autors, kurā pagastā savu bērnību pavadīja slavenais kinorežisors Teivo Tulio . Skolēniem bija jāatpazīst kultūrvēsturiski objekti Rēzeknes novada pagastos, jāzina augu latgaliskie nosaukumi . Grūtāk bija atbildēt uz jautājumu par to, kurā pagastā tika atrasta gada sēne – Latvijā reti sastopamā sēne – baltā cūktrifele. Daļu jautājumu par saviem pagastiem bija sagatavojuši paši skolēni, un atbildēt nebija viegli, jo vajadzēja zināt baznīcu nosaukumus un uzcelšanas datus.
 
Sīvā cīņā ar 40 punktiem trešo vietu ieguva Maltas vidusskolas pirmā komanda (Samanta Meško, Žanis Lācis, Aija Lapkovska, Aleksandrs Mironovs, Dina Beleviča). Otrie labākie ar 41,5 punktiem Kaunatas vidusskola komanda (Liāna Zeltiņa, Daina Kudravska, Justīne Kablanova, Toni Anželo Fernandes, Ilze Verpakovska), savukārt uzvaras laurus ar 46 punktiem plūca Dricānu vidusskolas komanda (Keitija Kindzule, Ralfs Bokta, Gvido Igaunis, Iļja Jeršovs, Iļja Gruznovs). Komandas kapteine Keitija Kindzule pastāstīja, ka konkursa jautājumi viņiem nelikās smagi, jo Dricānu jaunieši ir erudīti un zinoši:”Jāatzīst, ka necerējām ieņemt tik augstu vietu, jo arī citos pagastos ir zinoši jaunieši. Protams, bijām gatavojušies un lasījām informāciju par Rēzeknes novadu.” Dricānu vidusskolas direktore Skaidrīte Strode ir priecīga par skolēnu panākumiem:”Mēs cerējām, ka mūsu jaunieši iegūs godalgotu vietu. Prieks, ka cerības piepildījās. Tas kārtējo reizi pierāda, ka mūsu skolā ir spēcīgi un zinoši jaunieši.”
 
www.46.lv  
Pievienot komentāru
Vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):
  Apliecinu, ka esmu iepazinies un pieņemu komentāru izvietošanas noteikumi


 

Powered by "Esteriol Design Studio"