Ceturdiena, 2024. g. 28. marts 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Ginta, Gunda, Gunta/ Александр, Денис
lat.46.lv/ru/ » RĒZEKNES ZIŅAS

Anna Kazmerika – Latvijas čempione šahā

Skolēnu brīvdienās Rīgā notika Latvijas jauniešu šaha čempionāts. Meiteņu grupā līdz 14 gadiem par Latvijas čempioni kļuva Rēzeknes bērnu-jaunatnes sporta skolas audzēkne Anna Kazmerika, kas mācās Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijā.
Anna startā bija trešā pēc reitinga. Toties noslēdza savas cīņas ar apbrīnojamu rezultātu – viens neizšķirts un astoņas uzvaras deviņās spēlēs, paaugstinot savu FIDE reitingu uzreiz par 99 punktiem! Par vicečempioni kļuva Anna Krista Kipļuka, kurai radi dzīvo Rēzeknē. Bronzas medaļa Janai Solomatinai no Daugavpils. Tātad gluži latgalisks pjedestāls.

A.Kazmerika izcīnīja ceļazīmi uz 2018. gada Pasaules čempionātu jauniešiem, kurš oktobrī norisināsies Grieķijā. Pirms tam sportiste plāno piedalīties Eiropas jauniešu čempionātā. Šogad kontinenta spēcīgākie jaunie šahisti augustā tiksies Rīgā, Ķīpsalas hallē, kur sagaidāmi ap 1200 dalībnieku.