Sestdiena, 2024. g. 20. aprīlis 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Mirta, Ziedīte/ Данила, Георгий
lat.46.lv/ru/ » RĒZEKNES ZIŅAS

Noslēgušās XXI Valsts robežsardzes kinologu sacensības

No 15. līdz 18. maijam Valsts robežsardzes koledžā (VRK) norisinājās XXI Valsts robežsardzes (VRS) kinologu sacensības ar dienesta suņu piedalīšanos. Sacensībās piedalījās kinologi no VRS teritoriālajām pārvaldēm, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes, Valsts policijas, Ieslodzījuma vietu pārvaldes, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS), Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Baltkrievijas un Moldovas. Sacensības notika trīs disciplīnās: pēdu meklēšanas disciplīnā, narkotisko vielu meklēšanas disciplīnā, sprāgstvielu un ieroču meklēšanas disciplīnā. Vislielākais sacensību dalībnieku skaits bija pēdu meklēšanas disciplīnā – 28 dalībnieki, mazliet mazāk – 27 dalībnieki startēja narkotisko vielu meklēšanas disciplīnā, savukārt sprāgstvielu un ieroču meklēšanas disciplīnā piedalījās 13 dalībnieki.
Pēdu meklēšanas disciplīnā individuālajā vērtējumā 1. vietu ieguva Vjačeslavs Skiba (VRS Ludzas pārvalde) ar dienesta suni „Odry” (245 punkti), 2. vietu ieguva Vjačeslavs Cirskis (VRS Ludzas pārvalde) ar dienesta suni „Strick” (235 punkti) un 3. vietu ieguva Voldemārs Šimanovskis (VRS Viļakas pārvalde) ar dienesta suni „Fantasia” (212 punkti).
Komandu kopvērtējumā 1. vietu ieguva VRS Viļakas pārvaldes 1. kinologu komanda ar kopējo komandas rezultātu 457,5 punkti, 2. vietā ierindojās VRS Ludzas pārvaldes 2. kinologu komandai ar kopējo komandas rezultātu 449,5 punkti, savukārt 3. vietā – VRS Ludzas pārvaldes 1. kinologu komanda ar kopējo komandas rezultātu 436,5 punkti.

Narkotisko vielu meklēšanas disciplīnā individuālajā vērtējumā 1. vietu ieguva Līga Zaķe (VRS Viļakas pārvalde) ar dienesta suni „Cherry” savācot 224 punktus, 2. vietā ierindojās Guntis Vizulis (VID Muitas pārvalde) ar dienesta suni „Jerom” savācot 190 punktus, savukārt 3. vietā ar 174 punktiem ierindojās Baltkrievijas Republikas Valsts Muitas komitejas pārstāve Nataļja Kvarchava ar dienesta suni „Fandi”.
Komandu kopvērtējumā narkotisko vielu meklēšanas disciplīnā 1. vietu izcīnīja VID Muitas pārvaldes kinologu komanda ar kopējo vērtējumu 357 punkti, 2. vietu izcīnīja Baltkrievijas Republikas Valsts Muitas komitejas kinologu komanda (337 punkti) un 3. vietā ierindojās VRS Ventspils pārvaldes kinologu komanda (326,5 punkti).

Sprāgstvielu un ieroču meklēšanas disciplīnā individuālajā vērtējumā vislabākais sniegums un līdz ar to 1. vieta NBS Militārās policijas pārstāvim Jānim Rozenfeldam ar dienesta suni „Atacama” (80 punkti), 2. vietā ierindojās Baltkrievijas Republikas Robežapsardzības komitejas pārstāve Irina Polovinkina ar dienesta suni „Danka” (40 punkti) un 3. vietā – Lietuvas Valsts robežsardzes dienesta pārstāve Julija Lavrinovič ar dienesta suni „Aira” (40 punkti).
Komandu kopvērtējumā sprāgstvielu un ieroču meklēšanas disciplīnā 1. vietu izcīnīja Lietuvas Valsts robežsardzes dienesta kinologu komanda (kopējais punktu skaits 110 punkti), 2. vietā ierindojās Baltkrievijas Republikas Robežapsardzības komitejas kinologu komanda (107 punkti) un 3. vietā – VRS Daugavpils un Viļakas pārvalžu apvienotā komanda „Bulta” (92 punkti).

Individuālajā vērtējumā paklausības disciplīnā pēc IPO-1 noteikumiem 1. vietu izcīnīja – Lietuvas Valsts robežsardzes dienesta pārstāvis Sigitas Sužiedelis ar dienesta suni „Grikis” (81,5 punkti), 2. vietu – Aleksandrs Kangurs (VRK) ar dienesta suni „Iitu” (81 punkts) un 3. vietu – Inta Garkule (VRS Ludzas pārvalde) ar dienesta suni „Nixon” (75,5 punkti).
Individuālajā vērtējumā paklausībā pēc BH noteikumiem 1. vietu ieguva Baltkrievijas Republikas Valsts drošības dienesta pārstāvis Roman Ankudovič ar dienesta suni „Takker” (60 punkti), 2. vietu – Baltkrievijas Republikas Valsts Muitas komitejas pārstāve Nataļja Kvarchava ar dienesta suni „Fandi” (59 punkti) un 3. vietu Kristīne Šolnerčika (VRS Ventspils pārvalde) ar dienesta suni „Fire” (58 punkti).

Valsts robežsardzes koledža izsaka pateicību par atbalsta sniegšanu sacensību organizēšanas un norises nodrošināšanā SIA „Komeks”, Zemessardzes 3. Latgales brigādei, Rēzeknes novada domei, VAS „Latvijas Valsts meži” Ziemeļlatgales mežsaimniecībai, LR ZM Pārtikas un veterinārā dienesta Ziemeļlatgales pārvaldei.