46.lv
Trešdiena, 2020. g. 26. februāris 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Aurēlija, Evelīna, Mētra/ Светлана, Зоя, Степан, Семен
lat.46.lv/ru/ » RĒZEKNES ZIŅAS

Kapu kultūra Rēzeknē

Фото: rezekne.lv

Otrdien, 14. maijā, plkst. 15.00 Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102) notiks Vēstures mirkļu pietura “Kapu kultūra Rēzeknē”.

Vairāku gadsimtu garumā Rēzeknē ir izveidojušās dažādas kapsētas, kuras mūsdienās ir neatņemama pilsētas kultūrvēsturiskās ainavas sastāvdaļa. Lai arī ikdienā šīs vietas pamatā asociējas kā mirušo atdusas vietas, taču vienlaikus tās ir “klusējošās” vēstures liecinieces, kuras glabā nozīmīgu informāciju par mūsu pagātni.

Viena no lielākajām un vecākajām apbedījumu vietām pilsētā ir 18. gs. beigās izveidotā Rēzeknes ebreju kapsēta. Laika gaitā tā kļuvusi par svarīgu kultūrvēstures “glabātāju”, kas mūsdienās stāsta par ebreju kopienas vēsturi, valodu, tradīcijām u. c. Daudzu gadu garumā šo kapsētu un tajā esošos kapakmeņus ir pētījusi filoloģijas doktore Dr. philol. Olga Senkāne, kura iepazīstinās ar saviem pētnieciskajiem atklājumiem.

Patreiz ebreju kapsētas sakārtošanā strādā divi brīvprātīgie no Vācijas – Martins un Harro, kuri arī solījušies atnākt uz Vēstures mirkļu pieturu un dalīties savā pieredzē.

Ieeja pasākumā: skolēniem, studentiem – 1,00 eiro; pieaugušajiem – 2,00 eiro.

 

www.46.lv  

Комментарии (0-2/2)
lv 27.05.2019 17:37
Vai līdz šim laikam nevar sakārtot apgāztos kapu pieminekļus.
Sergej 09.12.2019 11:57
Vīriešus! Atradu foršu iepazīšanās vietni, daudz pieejamu meiteņu un sieviešu no manas pilsētas! Varbūt noderēs kāds cits ---> russex.xyz
Pievienot komentāru
Vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):
  Apliecinu, ka esmu iepazinies un pieņemu komentāru izvietošanas noteikumi


 

Profesiju aprakstu katalogs
Amatu aprakstu paraugi


Powered by "Esteriol Design Studio"