46.lv
Sestdiena, 2023. g. 04. februāris 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Daila, Veronika/ Тимофей, Петр, Гаврила, Юрий, Макар
lat.46.lv/ru/ » RĒZEKNES ZIŅAS

CVK noraida lūgumu vēlēšanas Rēzeknē atzīt par spēkā neesošām

Фото: lsm.lv
Centrālajai vēlēšanu komisija (CVK) nolēma noraidīt vairāku partiju un partiju apvienību lūgumu atzīt pašvaldību vēlēšanas Rēzeknē par spēkā neesošām.
Lēmumu noraidīt sūdzību CVK pieņēma vienbalsīgi.
 
Sūdzības iesniedzēji lūdza pārskaitīt vēlētāju balsis Rēzeknē, atcelt rezultātus šajā pilsētā un izsludināt atkārtotas Rēzeknes domes vēlēšanas. Sūdzībā norādīts, ka, piemēram, atsevišķos iecirkņos novērotājiem nav bijis iespējas iepazīties ar urnas glabāšanas vietu balsošanas starplaikā, bijušas ziņas par balsu pirkšanu.

CVK konstatēja, ka tiem sūdzībā minētajiem argumentiem, kas ir vēlēšanu komisijas kompetencē, nav pamatojuma, norādīja CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars.
 
Sūdzības iesniedzēji plāno pārsūdzēt CVK lēmumu Administratīvajā tiesā.
 
Ziņots, ka rēzeknieši balsis par kādu no 11 sarakstiem atdeva 12 iecirkņos. Īpaša uzmanība pievērsta balsu skaitīšanai kultūras un atpūtas centrā "Ziemeļblāzma", kur pirmo reizi saskaitīto mazliet vairāk nekā 700 balsu rezultāti no pārskaitītajiem atšķiras par 20%.
 
Tāpat zināms, ka Rēzeknē par balsu pirkšanu pašvaldības vēlēšanās sākti divi kriminālprocesi.
 
Vairāku partiju sūdzībā CVK minētas kļūdas balsu skaitīšanā, balsu pirkšana, kā arī nepilnības priekšvēlēšanu aģitācijā.
 
3.jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās Rēzeknes pilsētā vairāk nekā pusi balsu jeb 59,03% ieguvusi pašreizējā varas partija "Saskaņa". Otrajā vietā sekoja Latgales partijas, Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!” – "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" (NA) un partijas "Vienotība" vienotais saraksts ar 12,18% atbalstu, un Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) ar 7,6% vēlētāju atbalstu.
lsm.lv/ru  
Pievienot komentāru
Vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):
  Apliecinu, ka esmu iepazinies un pieņemu komentāru izvietošanas noteikumi


 

Profesiju aprakstu katalogs
Amatu aprakstu paraugi


Powered by "Esteriol Design Studio"