46.lv
Sestdiena, 2023. g. 04. februāris 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Daila, Veronika/ Тимофей, Петр, Гаврила, Юрий, Макар
lat.46.lv/ru/ » RĒZEKNES ZIŅAS

Rēzeknes novada domi arī turpmākos četrus gadus vadīs Monvīds Švarcs

Фото: rezeknesnovads.lv
15. jūnijā, Rēzeknes novada pašvaldības ēkas lielajā zālē svinīgā gaisotnē uz pirmo sēdi pulcējās jaunievēlētie Rēzeknes novada domes deputāti. Atbilstoši Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumam, domes sēdi atklāja Rēzeknes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ilona Turka, kura apsveica 3. jūnijā ievēlētos Rēzeknes novada deputātus un novēlēja, lai darbs komandā palīdz sasniegt izvirzītos mērķus, kuru pamatā būtu Rēzeknes novada iedzīvotāju labklājība.
Vienbalsīgi, ar 17 balsīm „par” Rēzeknes novada domes vadība arī uz turpmākajiem četriem gadiem uzticēta līdzšinējam domes priekšsēdētājam Monvīdam Švarcam (LATGALES PARTIJA, Nacionālā apvienība “Visu Latvijai” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, partija “VIENOTĪBA” kopīgais saraksts). Ar balsu vairākumu savu amatu saglabāja arī domes priekšsēdētāja vietniece Elvīra Pizāne (sociāldemokrātiskā partija “Saskaņa”), par viņas kandidatūru balsoja 16 deputāti, viens, Pāvels Melnis (Zaļo un Zemnieku savienība) balsoja pret.
 
Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs pateicās deputātiem par viņam doto uzticību un novēlēja arī turpmākos četrus gadus strādāt Rēzeknes novada tradīciju garā – konstruktīvā sadarbībā, emocijās nezaudējot savstarpējo cieņu. “Kaut arī pašvaldību priekšsēdētājiem nav pieņemts nodot svinīgo zvērestu, tomēr es teikšu tā – gods kalpot novadam, gods kalpot novada iedzīvotājiem! 3. jūnijā mēs visi esam saņēmuši uzticības avansu, kas mums šo četru gadu laikā ir jāapliecina.”
 
Domes priekšsēdētāja vietniece Elvīra Pizāne savā pirmajā uzrunā deputātiem izteica cerību, ka lēmumi tiks pieņemti par labu vienmērīgai visa novada attīstībai, bez ambīcijām un “deķīša” raušanas uz savu pusi. “Iedzīvotāji no mums gaida kvalitatīvu darbu un kvalitatīvus lēmumus”.
 
Pirmajā domes sēdē arī tika apstiprināti deputātu pastāvīgo komiteju sastāvi. Finanšu pastāvīgajā komitejā strādās Monvīds Švarcs, Vilis Deksnis, (LATGALES PARTIJA, Nacionālā apvienība “Visu Latvijai” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, partija “VIENOTĪBA” kopīgais saraksts), Guntis Rasims (Latvijas Reģionu apvienība), Elvīra Pizāne, Aivars Buharins, Vasīlijs Bašmakovs (visi no sociāldemokrātiskās partijas „Saskaņa”), Pāvels Melnis („Zaļo un Zemnieku savienība”) un Igors Kolosovs (politiskā partija „Alternative”).
 
Teritoriālo pastāvīgo komiteju turpmāk pārstāvēs Elvīra Pizāne, Aivars Buharins un Vasīlijs Bašmakovs no sociāldemokrātiskās partijas „Saskaņa”, Anita Ludborža, Vilis Deksnis un Normunds Zušs no LATGALES PARTIJA, Nacionālā apvienība “Visu Latvijai” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, partija “VIENOTĪBA” kopīgais saraksts , Pēteris Stanka no „Zaļo un Zemnieku savienības” un Frīdis Zenčenko no „Alternative”.
 
Teritorijas attīstības, plānošanas, tautsaimniecības, vides un infrastruktūras jautājumu pastāvīgajā komitejā strādās Staņislavs Šķesters (Zaļo un Zemnieku savienība), Regīna Baranova, Viktors Ščerbakovs, Zigfrīds Lukašēvičs no sociāldemokrātiskās partijas „Saskaņa”, Vilis Deksnis, Ērika Teirumnieka (LATGALES PARTIJA, Nacionālā apvienība “Visu Latvijai” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, partija “VIENOTĪBA” kopīgais saraksts) Guntis Rasims (Latvijas Reģionu apvienība) kā arī Igors Kolosovs no politiskās partijas „Alternative”.
 
Izglītības, kultūras un sporta jautājumu pastāvīgajā komitejā turpmāk darbosies, Anita Ludborža, Normunds Zušs (LATGALES PARTIJA, Nacionālā apvienība “Visu Latvijai” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, partija “VIENOTĪBA” kopīgais saraksts ), Guntis Rasims (Latvijas Reģionu apvienība), Aivars Buharins, Viktors Ščerbakovs, Zigfrīds Lukaševičs, (sociāldemokrātiskā partija „Saskaņa”), Pēteris Stanka („Zaļo un Zemnieku savienība”) un Igors Kolosovs („Alternative”).
 
Sociālo un veselības aizsardzības jautājumu pastāvīgajā komitejā strādās Regīna Baranova, Viktors Ščerbakovs, Vasīlijs Bašmakovs no sociāldemokrātiskās partijas „Saskaņa”, Anita Ludborža, Ērika Teirumnieka, Vilis Deksnis no LATGALES PARTIJA, Nacionālā apvienība “Visu Latvijai” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, partija “VIENOTĪBA” kopīgais saraksts, Pāvels Melnis no „Zaļo un Zemnieku savienības” un Frīdis Zenčenko no politiskās partijas „Alternative”.
 
Kā nosaka pašvaldības nolikums, Finanšu pastāvīgo komiteju vadīs domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, savukārt Teritoriālo pastāvīgo komiteju vadīs priekšsēdētāja vietniece Elvīra Pizāne. Pārējo pastāvīgo komiteju vadītāji tiks ievēlēti pirmajā komiteju sēdē 22. jūnijā.
 
Kā ziņots, 3. jūnijā Latvijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās Rēzeknes novadā no 22198 balsstiesīgajiem iedzīvotājiem piedalījušies 8513 jeb 38,35 procenti. Salīdzinot ar iepriekšējām pašvaldību vēlēšanām, Rēzeknes novada iedzīvotāju aktivitāte šajās pašvaldību vēlēšanās ir bijusi nedaudz lielāka – 2013. gadā vēlēšanās piedalījās 37,37% iedzīvotāju. Normatīvie akti nosaka, ka Rēzeknes novada domē ir 17 deputātu vietas. Rēzeknes novada domē turpmākos četrus gadus strādās pieci politiskie spēki: sociāldemokrātiskā partija “Saskaņa” (6 deputātu vietas), apvienība LATGALES PARTIJA, Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, Partija “VIENOTĪBA” (5 vietas), Zaļo un Zemnieku savienība (3 vietas), politiskā partija “Alternative” (2 vietas), Latvijas Reģionu Apvienība (1 deputātu vieta). Iepriekšējā sasaukumā Rēzeknes novada domē strādāja četri politiskie spēki — partiju apvienība „Vienotība”, „Reformu partija”, „Latgales partija”, Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK””, partija „Saskaņas centrs”, „Zaļo un Zemnieku savienība”, politiskā partija „Alternative”.
 
Laika periodā no 2013. gada 13. jūnija līdz 2017. gada 1. jūnijam ir notikušas 127 domes sēdes, kurās izskatīts 3474 jautājumi un izdoti 83 saistošie noteikumi.
 
www.46.lv  

Комментарии (0-4/4)
annele 21.06.2017 11:42
Lai veicas! Lieliska komanda!
Lauki 21.06.2017 20:40
Lai izdodas uzticības avansa apliecinājums!
Ilzīte 26.06.2017 18:14
Protams, ka ideāla komanda! Nesmīdiniet!! Kas par sastāvu? Nu kā var miljonārus ievēlēt par deputātiem, tautas interesū aizstāvjiem! Par dažu labu kandidātu pārņem šausmas un drausmas!
NU 27.06.2017 10:28
Šitas , kurš sļival soļarku,arī vidiņā noglabājies stāv.
Pievienot komentāru
Vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):
  Apliecinu, ka esmu iepazinies un pieņemu komentāru izvietošanas noteikumi


 

Profesiju aprakstu katalogs
Amatu aprakstu paraugi


Powered by "Esteriol Design Studio"