46.lv
Sestdiena, 2023. g. 04. februāris 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Daila, Veronika/ Тимофей, Петр, Гаврила, Юрий, Макар
lat.46.lv/ru/ » RĒZEKNES ZIŅAS

Eiropas koru olimpiādes koncertā Rēzeknē satiksies Brazīlijas un Šveices skaņas

Фото: GORS
21. jūlijā 19.00 Latgales vēstniecības GORS Mazajā zālē uz reģionālo 3. Eiropas koru olimpiādes koncertu aicinās Brazīlijas un Šveices kori. No 2017. gada 16. līdz 23. jūlijam Rīgā un lielākajās Latvijas pilsētās notiek Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiādes koncerti, kuru vidū arī koncerts Rēzeknē.
Abi kori – Šveices ““Vokalensemble incantanti” un Brazīlijas “Boca Que Usa”, kuru koncerts gaidāms Latgales vēstniecībā GORS, ir guvuši gan vietēja, gan starptautiska mēroga pasākumus un lieliski pārstāv katrai valstij raksturīgo koru dziedāšanas tradīciju, kā arī ir savu valstu muzikālie vēstnieki citviet pasaulē.
 
Šveices kori “Vokalensemble incantanti” raksturo trīs vārdi – aizkustinoši, jauni un ambiciozi. Kori 2002./2003. gada ziemā nodibināja Grīsona ģimnāzijas kora skolas absolventi, turpmāk sniedzot regulārus koncertus visa gada garumā. Vārds “incantanti”, kas radies no itāļu valodas vārda “incantare”, nozīmē “sajūsmināt” un tas arī par Šveices dziedātājiem pasaka visu. Viens no lielākajiem kora pastāvēšanas notikumiem bija piedalīšanās “Eiropas Jauniešu koru festivālā” Bāzelē 2012. gadā.

“Vokalensemble incantanti” regulāri koncertē kopā ar citiem koriem, solistiem, instrumentālistiem un orķestri. 2014. gadā koris ieguva pirmo vietu Eiropas Jaunatnes mūzikas festivālā Beļģijā. Šogad koris kā kultūras vēstnieks, izpildot Šveices komponista Ivo Antognini skaņdarbu “Lūgšana Mātei Zemei”, uzstājās arī Karnegi zālē Ņujorkā.
 
Vokālā grupa “Boca Que Usa” no Brazīlijas ir izveidota 1997. gadā Brazīlijas pilsētā Niteroi pie Riodežaneiro. Vokālā grupa ir guvusi vietēja un starptautiska mēroga sasniegumus nozīmīgos konkursos, kuru vidū 2006. gadā iegūtā zelta medaļa kā labākajai vokālajai grupai konkursā “Concurso de Interpretación Coral de Música Folklórica y Popular Sudamericana”, 2011. gadā konkursā “Concurso Internacional de Coros AMERIDE”, 23 kolektīvu konkurencē iegūstot zelta medaļu un kļūstot par vienīgo apbalvoto kolektīvu no Brazīlijas. 2014. gadā Spānijā notiekošajā konkursā “Canta al Mar 2014” grupa ieguva zelta medaļu abās kategorijās, kurās startēja, garīgo dziesmu kategorijā saņemot visaugstāko punktu skaitu no visiem dalībniekiem.
 
No 16. līdz 23. jūlijam Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru Rīgu pārvērtīs pasaules kormūzikas galvaspilsētā, notikumam atbalsojoties arī citās Latvijas pilsētās. Vairāk nekā 150 koru sacentīsies 10 dažādas kategorijās, brīvdabas skatuves pieskandinās draudzības koncerti, notiks XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku ieskaņu koncerts un dalībnieku gājiens, paredzēti koncerti Rīgas Domā un īpaši pasākumi Arēnā Rīga. Vairums no gaidāmajiem koru olimpiādes pasākumiem būs pieejami bez maksas, dodot iespēju ikvienam gūt jaunus iespaidus un iepazīt dažādu tautu kultūras. Eiropas koru olimpiāde notiek reizi divos gados, tās ideja un mērķis ir caur dziesmu veicināt izpratni un mieru starp tautām, vienot cilvēkus no visas pasaules draudzīgā sacensībā. Pasākuma vienojošais moto: “Kopā dziedāšana vieno tautas”. Plašāk par notikumu – singinriga.lv.
 
Biļetes uz 3. koru olimpiādes koncertu “Brazīlijas un Šveices skaņas” sarūpējamas Latgales vēstniecības GORS un “Biļešu Paradīze” biļešu sistēmās, cena 5,00– 7,00 €. GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem 21. jūlija koncerta ieejas biļetēm 30% atlaide.
 
www.46.lv  
Pievienot komentāru
Vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):
  Apliecinu, ka esmu iepazinies un pieņemu komentāru izvietošanas noteikumi


 

Profesiju aprakstu katalogs
Amatu aprakstu paraugi


Powered by "Esteriol Design Studio"