Sestdiena, 2024. g. 20. aprīlis 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Mirta, Ziedīte/ Данила, Георгий
lat.46.lv/ru/ » SPORTA ZIŅAS

Latiševa-Čudare olimpiādē uzstāda savu sezonas labāko rezultātu

Latviešu 400 metru skrējēja Gunta Latiševa-Čudare savā olimpiskajā debijā spēja uzrādīt savu sezonas rekordu (53,08 sekundes), taču savā priekšskrējienā finišēja septītā. Līdz ar to Guntai sacensības noslēgušās, vēsta portāls sportacentrs.com.
Guntas personiskais rekords (52,17 sekundes) starp skrējiena dalībniecēm kotējās kā septītais labākais. Pirmajā kvalifikācijas skrējienā piedalījās arī pasaules čempione 4x400 metru stafetē jamaikiete Stefānija Anna Makfērsone.

Rēzekniete Latiševa-Čudare skrējienu uzsāka augstā tempā, pēc pirmajiem 100 metriem pat atrodoties vadībā. Šķita, ka Guntai izdosies finišēt starp divām labākajām, tādējādi nodrošinot dalību nākamajā kārtā, taču distances otrajā pusē Guntai spēki pietrūka, kā rezultātā viņai septītā vieta skrējienā, par spīti sasniegtajam sezonas labākajam rezultātam.

Pirmajā priekšskrējienā uzvaru izcīnīja jau pieminētā jamaikiete Makfērsone, uzrādot laiku 51,36 sekundes. Otrā finišēja Nigērijas pārstāve Peišensa Okona Džordža ar laiku 51,83 sekundes. Abām sportistēm izdevās automātiski kvalificēties sacensību pusfināliem.

Kopā priekšskrējienos piedalījās 57 sportistes, no kurām pusfināliem kvalificējās 24. Kā pēdējā priekšsacīkšu barjeru pārvarēja poliete Patrīcija Viškeviča ar rezultātu 52,02 sekundes. Guntai 45. vieta starp 57 skrējējām.