Rēzeknes pilsētas budžets 2015: deficīts 1,4 miljoni eiro
Фото: rezekne.lv
Ceturtdien, 22.janvārī Rēzeknes pilsētas domē tika sasauktas ārkārtas apvienotā komiteju un domes sēde, kuru laikā apspriests un beigās arī apstiprināts Rēzeknes pilsētas 2015.gada budžets. Portāls 46.lv veicis kopējo pašvaldības budžeta ienākumu un izdevumu analīzi.
Kopumā Rēzeknes pilsētas ieņēmumi 2015.gadā tiek plānoti 30 560 094 euro apmērā, bet izdevumi 31 940 907 euro apmērā, attiecīgi galvenais pašvaldības finanšu dokuments tika pieņemts ar 1,4 milj. lielu deficītu.
Konsolidētais Rēzeknes pilsētas budžets 2011.-2015. gadam
Rēzeknes pilsētas pašvaldības pamatbudžeta ienākumi sastādīs 29,6 milj. euro. Lielākās ieņēmumu pozīcijas sastāv no iedzīvotāju ienākuma nodoklis 12,8 milj. euro apmērā, kā arī valsts budžeta transferti 8,7 milj. euro, ieņēmumi Eiropas Savienības līdzfinansēto projektu īstenošanai 4, 2 milj., budžeta iestāžu ieņēmumi 2,8 milj. eiro. Atzīmēsim, ka pēc sākotnējām prognozēm, iedzīvotāju ienākuma nodokļa summa 2015. gadā ir par 664 tūkstošiem mazāka nekā 2014. gadā. 3% no kopējiem ieņēmumiem (791,8 tūkst. euro) tiks segti no nekustamā īpašuma nodokļa. Ienākumi no maksas pakalpojumiem sastādīs 3,2 milj. euro (11%).Rēzeknes pilsētas pašvaldības 2015.gada prioritātes salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem nemainīsies. Pamatbudžeta izdevumu sadaļā lielākais izdevumu apjoms ir izglītībai, sociālajai jomai, pilsētas infrastruktūras attīstībai.
Rēzeknes pilsētas pamatbudžeta kopējie uzturēšanas izdevumi 2015.gadam plānoti 30,08 milj. eiro, no kuriem 23,3 milj. eiro paredzēti domes un domes struktūrvienību darbībai, no tiem atalgojumam – 10,1 milj. eiro.
Izglītībai paredzēti 11,1 milj. eiro, kas ir 36% no kopējiem budžeta izdevumiem.
Kultūrai, atpūtai un sportam paredzēts atvēlēt 6,3 miljonus eiro. (Tas ir 21 % no kopējiem budžeta izdevumiem).Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centra izdevumi, tā pakļautībā esošo iestāžu uzturēšanas izdevumi un izdevumi pilsētas kultūras pasākumiem, kopsummā –1,8 milj. eiro.
Sporta nozarei – 1,2 milj. euro, t.sk. sporta bāzu uzturēšanai – 723 tūkst. eiro, sporta pasākumiem – 88 tūkst. eiro, kā arī dotācijas sporta klubiem –51 tūkst. eiro. Sporta nozarē plānotas investīcijas stadiona rekonstrukcijas pabeigšanai – 400 tūkst. euro.
Ekonomiskajai darbībai paredzētais finansējums – 4,4 milj. eiro. Šajā summā ir iekļauts finansējums pilsētas ielu uzturēšanai un rekonstrukcijai – 720 tūkst. eiro, no Eiropas Savienības struktūrfondiem plānotais finansējums par īstenotajiem projektiem un izdevumi tehniskās dokumentācijas sagatavošanai plānojamiem projektiem – 212 tūkst. eiro.
Pašvaldības infrastruktūras uzturēšanai tiek plānots finansējums 1,2 milj. eiro.(4 % no kopējiem budžeta izdevumiem). Daļa no līdzekļiem paredzēta nedzīvojamās ēkas Latgales ielā 54 nojaukšanai.