46.lv
Otrdiena, 2022. g. 27. septembris 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Ēdolfs, Ilgonis/ Калистрат, Иван
lat.46.lv/ru/ » IZKLAIDE

Nacionālo biedrību kultūras namā rudenī norisinās 2 starptautiskie projekti jauniešiem

Фото: rezekne.lv
Jaunatnes starptautiskā aģentūra ERASMUS+ atbalstīja divus Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nama projektus – Starptautisko jauniešu apmaiņas projektu “Four Wiser Monkeys” un Eiropas brīvprātīgā darba projektu “Inspirings Ambassadors of the Cultures”.
Jau šī gada 1. septembrī mēs tikāmies ar mūsu partneriem apmaiņas projektam iepriekšplānošanas vizītē Rēzeknē, kur projekta gaitu apsprieda 2 dalībnieki no katras organizācijas, t.i. Rēzeknes/Latvijas, Portugāles, Itālijas un Rumānijas. 40 jaunieši un 8 līderi (12 no katras valsts) dzīvos kopā 1 nedēļu no šī gada 28. oktobra līdz 3. novembrim un veidos 5 īsfilmas, kuras atainos projekta tēmu “Līdzdalība pret vienaldzību”. Projekta virsmērķis ir veicināt dalībnieku lokālo līdzdalību, pilsonisko aktivitāti, dot iespēju samazināt marginālisma izpausmes. Viens no mērķiem ir sniegt iesaistītajiem jauniešiem iespēju satikties un strādāt pie kopēja mērķa un atklāt tēmu, kuru viņi ir izvēlējušies un ļaut mācīties pastāvīgi, izmantojot neformālās izglītības metodes.
 
1. septembrī tika uzsākts arī EBD projekts “Inspirings Ambassadors of the Cultures” jeb “Iedvesmojošie kultūru vēstneši”, kurā tieši 1 gadu darbosies 3 brīvprātīgie no Portugāles, Maķedonijas un Baltkrievijas.  Ar jauniešiem – Mafaldu, Vasku un Vadzimu – var iepazīties elektroniski viņu blogā https://ratinspiration.blogspot.com/ , bet pirmais pasākums un lielā iepazīšanās notiks 28. septembrī Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras namā plkst. 17.30. Mūsu EBD projekta būtība ir dot iespēju brīvprātīgajiem iepazīt jaunu kultūru, apgūt jaunas sociālās un dzīves  prasmes, motivēt lokālos iedzīvotājus būt par aktīviem pilsoņiem, paplašināt EBD ietekmi reģionā un mudināt dalīties kultūras mantojumā ar vietējo sabiedrību un apzināties to kā kopīgu Eiropas resursu, tādā veidā mazinot ksenofobijas, stereotipu un diskriminācijas izpausmes, marginālisma un radikālisma iespējamību, tā vietā attīstot toleranci un uzticību dažādu kultūru starpā.
 
www.46.lv  
Pievienot komentāru
Vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):
  Apliecinu, ka esmu iepazinies un pieņemu komentāru izvietošanas noteikumi


 

Profesiju aprakstu katalogs
Amatu aprakstu paraugi


Powered by "Esteriol Design Studio"