46.lv
Svētdiena, 2019. g. 20. oktobris 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Leonīda, Leonīds/ Сергей, Юлиан, Капитолина
lat.46.lv/ru/ » IZKLAIDE

Mārtiņš Eihe Rēzeknē iestudē izrādi par brāļu mīlestību

Фото: rezekne.lv
Trešdien, 26. aprīlī, plkst. 19.00 Rēzeknes teātrī “Joriks” notiks Fausto Paravidino lugas “Divi brāļi” iestudējuma pirmizrāde Mārtiņa Eihes režijā.
Mārtiņš Eihe ir piektais viesrežisors, kas šosezon strādā ar jaunajiem teātra “Joriks” latviešu trupas aktieriem. Šobrīd – Dailes teātra un Valmieras teātra režisors, iestudējis izrādes arī Nacionālajā un Liepājas teātrī, strādājis neatkarīgos projektos un festivālos. Eihes iestudējums “Smaržo sēnes” Valmieras teātrī ir saņēmis 2015./2016. gada Latvijas teātru gada balvu kategorijā “Gada mazās formas izrāde”.
 
Režisors Rēzeknes iestudējumam izvēlējies itāļu mūsdienu dramaturga Fausto Paravidino lugu “Divi brāļi”, kuru autors uzrakstījis 24 gadu vecumā un nosaucis to par mazo traģēdiju piecdesmit trijās dienās. Mārtiņš Eihe teic: “Luga kaut kādā ziņā ir par mīlestību un par to, kā cilvēki nespēj tikt galā ar savām jūtām, un pie kā tas viss noved.”
 
Stāsts norisinās kādā dzīvoklī, kur brāļu Ļeva un Borisa savstarpējas uzticēšanās un ikdienišķo rūpju pasaulē ielaužas Ērika un izjauc līdzsvaru šķietami sakārtotajā ikdienā un attiecībās. Šķiet, ka brāļi uzstājīgi un pat uzmācīgi sargā viens otru no ārpasaules  – sākumā tas ir Boriss, kurš mēģina pasargāt jaunāko no mīlestības un pieķeršanās, vēlāk aizbildniecības hierarhija apmet kūleni, un tas ir Ļevs, kurš greizsirdīgi cenšas saglabāt pastāvošo “status quo”. Ko var ziedot brāļu mīlestības dēļ? Vai tas, kā dzīvojam, ir patiesības vai melu spēle?
 
Lomās: Laura Atelsone, Kārlis Derums un Kārlis Tols. Izrādes scenogrāfiju veidojusi Paraskēva Deikina. Izrādē aktieri izdzied populārākās Nika Keiva balādes.
 
Biļetes uz pirmizrādi var iegādāties Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nama kasē (Atbrīvošanas alejā 97), SIA “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.
 
lat.46.lv  
Pievienot komentāru
Vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):
  Apliecinu, ka esmu iepazinies un pieņemu komentāru izvietošanas noteikumi


 

Profesiju aprakstu katalogs
Amatu aprakstu paraugi


Powered by "Esteriol Design Studio"