46.lv
Sestdiena, 2024. g. 20. jūlijs 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Ramona, Ritma/ Герман, Евдокия, Хома
lat.46.lv/ru/ » IZKLAIDE

Pušas Olimpisko zivi ķēra daudzi

Фото: rezeknesnovads.lv
Jau piekto gadu Pušas pagastā par tradīciju ir kļuvušas zemledus makšķerēšanas sacensības, kas šogad entuziastus pulcēja, lai noķertu „Olimpisko zivi.” Jāatzīst, ka salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, dalībnieku skaits šogad bija daudz lielāks, kam par iemeslu jāmin siltie laika apstākļi un pašu makšķernieku ieinteresētība, informē Mārīte Krasnobaja, Pušas tautas nama vadītāja.
Tāpat kā iepriekšējos gados pušāniešiem konkurenci radīt bija ieradušies arī dalībnieki no citiem novadiem un pagastiem – Aglonas, Preiļiem, Madonas, Līvāniem, Pelēčiem, Priekuļiem un Maltas. Par lielākā loma īpašnieku kļuva preilietis Sandis Gribuška, aiz sevis atstājot novadnieku Dzintaru Matisānu un aglonieti Anatoliju Pupicu. Dalībnieki sacentās arī citās nominācijās. Jāatzīst, ka šogad lielākā veiksme uzspīdēja pašiem pušāniešiem un daiļā dzimuma pārstāvēm. Par lielākās zivs īpašnieci kļuva Indra Dzene, aiz sevis atstājot Inesi Utināni un Rafailu Čivkuli.
 
Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad dalībnieki varēja sacensties arī diezgan amizantā nominācijā, proti, jaunākā un vecākā makšķernieka noskaidrošanā, kur par uzvarētāju kļuva pušānietis Vladislavs Poplavskis, bet visjaunākais – Rafails Čivkulis. Tāpat kā pagājušajā gadā, savu veiksmi un talantu zemledus makšķerēšanā pierādīja arī sievietes, kur savu copētprasmi arī šogad vislabāk pierādīja ļaudoniete Ilze Barūkle. Savu talantu makšķerēšanā bērnu konkurencē meiteņu vidū sevi vislabāk pierādīja Amanda Afanasjeva, bet zēnu – Guntis Bogotais no Priekuļiem. Kā atzīst pašas dāmas, tad zemledus makšķerēšana ir kā narkotikas – ja reizi esi pamēģinājis, tad tas kļūst par atkarību uz visiem laikiem.
 
Kamēr zemledus makšķernieki sacentās copēšanā, pārējiem pasākuma apmeklētājiem un līdzjutējiem tika dota iespēja vizināties ragavās ar sniega motociklu, par ko jāpateicas Maltas pagasta pārvaldei, kas pasākumu atbalstīja arī finansiāli, un sniega motocikla stūrmanim Aldim Barovskim par izturību visas dienas garumā.
 
Neviens no sacensību dalībniekiem nepalika tukšā – kādam paveicās vairāk, kādam mazāk. Uzvarētāji saņēma diplomus un dāvanas, kas noderēs turpmākai copēšanai, kā arī piemiņas balvas no Rēzeknes novada pašvaldības.
 
Pēc sacensībām dalībnieki sildījās pie karstas tējas krūzes un garšīgas soļankas, par ko jāteicas Svetlanai Tučei un palīdzei Viktorijai Beitānei. Sirsnīgs paldies arī ,,Ponivillas’’ īpašniekiem, Leontīnei Poplavskai, kas ļāva sniega motocikla ātruma baudītājiem izbaudīt ziemas priekus plašākos laukos.
 
Pušas ezers ar zivīm neskopojas un arī nākamgad gaida zemledus makšķerniekus, lai visi kopā lietderīgi pavadītu brīvo laiku, atpūstos un pierādītu savu veiksmi lielā loma iegūšanā. Ne asakas!
 
lat.46.lv  
 

Profesiju aprakstu katalogs
Amatu aprakstu paraugi


Powered by "Esteriol Design Studio"