46.lv
Sestdiena, 2024. g. 20. jūlijs 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Ramona, Ritma/ Герман, Евдокия, Хома
lat.46.lv/ru/ » IZKLAIDE

Režisors Georgijs Surkovs Rēzeknē iestudē izrādi par mīlestību

Фото: rezekne.lv
Sestdien, 28. janvārī plkst. 18.00 Rēzeknes teātrī “Joriks” (Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nama Lielajā zālē) notiks pēc Ivana Viripajeva lugas veidotā iestudējuma “Ilūzijas” pirmizrāde Georgija Surkova režijā.
Georgijs Surkovs, dzimis jūrmalnieks, teātra režiju studējis Latvijas Kultūras akadēmijā Mihaila Gruzdova un Indras Rogas vadībā, maģistra grādu teātra mākslā ieguvis Maskavas Dailes teātra MHAT skolā-studijā, izrādes iestudējis Rīgā, Daugavpilī, Krakovā, Viļņā, Maskavā un nu – arī Rēzeknē, mūsdienu Krievijas kulta dramaturga, teātra un kino režisora Ivana Viripajeva daiļradei pievēršas jau piekto reizi. Režisors atzīmē: “Viripajevs raksta par visbūtiskāko. Lugā vārds “mīlestība” visdažādākajās formās un locījumos atkārtojas vairāk nekā 100 reizes. Kā mantra. Kā mēģinājums fiksēt cilvēka dzīvē svarīgāko sajūtu. Vai arī tās ilūziju.”
 
Teksts ir konstruēts tādā veidā, ka prasa no aktieriem noteiktu pasniegšanas veidu. Noteiktu eksistences veidu – maksimāli patiesu. Aktieri stāsta stāstus, vienu pēc otra. Katrs nākamais – maina iepriekšējā jēgu. Tie ir notikumi no divu laulātu pāru dzīves – cilvēku, kas kopā nodzīvojuši ilgu mūžu. Taču, jo vairāk mēs uzzinām, jo trauslāka kļūst stāsta varoņu pasaule. Līdz tā kļūst nedroša un sairst acu priekšā.
 
Iestudējums, tāpat kā luga, ir mēģinājums rast atbildi uz jautājumu – kas mūsu dzīvē NAV ilūzija? Kā dzīvot šai mirklī? Mirklī, kas jebkurā brīdī var pārvērsties ilūzijā. Bezgalīgi atkārtojot vārdu “mīlestība”.
 
Lomās – Rēzeknes teātra “Joriks” latviešu trupas jaunie aktieri Laura Atelsone, Kārlis Derums, Kārlis Tols un LKA Dramatiskā teātra aktiera mākslas 4. kursa (kursa vadītāja Māra Ķimele) studente Elīna Avotiņa. Māksliniece – Dace Sloka. Komponists – Armans Guščjans (Krievija). No krievu valodas tulkojusi – Ieva Melgalve.
 
Izrāde latviešu valodā. Līdz 18 gadiem skatīties nav ieteicams. Biļešu cena: 5,00 €, 7,00 €; skolēniem, studentiem un pensionāriem 3,00 € (uzrādot apliecību). Grupām (sākot no 6 pers.) atlaides. Biļetes Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nama kasē (t. 64622182), SIA “Biļešu paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.
 
lat.46.lv  
 

Profesiju aprakstu katalogs
Amatu aprakstu paraugi


Powered by "Esteriol Design Studio"