46.lv
Ceturdiena, 2023. g. 28. septembris 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Lana, Sergejs, Svetlana/ Максим, Порфирий, Никита
lat.46.lv/ru/ » IZKLAIDE

Krievijas bagātnieki divās dienās zaudējuši 10 miljardus dolāru

Фото: Flickr.com
Šonedēļ 20 Krievijas bagātākie cilvēki ir zaudējuši 10 miljardus ASV dolāru no savas bagātības, jo centrālās bankas lēmums celt likmi ir pamatīgi iedragājis rubli un licis valsts akciju indeksam RTS sarukt līdz zemākajam punktam kopš 2009. gada marta, raksta Bloomberg.
Kopumā šajā gadā miljardieri zaudējuši 62 miljardus dolāru savas bagātības, liecina Bloomberg Billionaires Index. Viņiem patlaban pieder 174 miljardi dolāru.

Lielākais zaudētājs bijis Krievijas otrā lielākā dabasgāzes ražotāja Novatek vadītājs Leonīds Mihelsons – viņa bagātība kopš gada sākuma mazinājusies par 8,7 miljardiem dolāru. Viņa kopējais bagātības apmērs ir 9,2 miljardi dolāru.
 
Otru smagāko zaudējumu piedzīvojis Genādijs Timčenko – šogad zaudējot 7,8 miljardus dolāru. Viņam pieder 23,5% no Novatek akcijām.
 
Savukārt trešais lielākais kritums bijis Vladimira Lisina bagātībai – viņš ir OAO Novolipetsk Steel lielākais akcionārs un vadītājs. Uzņēmuma akcijas cena šajā gadā ir sarukusi par 42%, samazinot viņa bagātību par 7,5 miljardiem dolāru.
 
Procentu ziņā smagāko zaudējumu piedzīvojis Vladimirs Jevtušenkovs. Viņš reiz bija 14. bagātākais Krievijas iedzīvotājs, taču viņa bagātība ir samazinājusies par gandrīz 90%
 

Profesiju aprakstu katalogs
Amatu aprakstu paraugi


Powered by "Esteriol Design Studio"