46.lv
Otrdiena, 2024. g. 21. maijs 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs/ Иван, Арсений
lat.46.lv/ru/ » KULTŪRA

Bibliotēkā pieejama P.Apiņa grāmata „LATVIJAI 100”

Фото: grani.lv
Rēzeknes Centrālās bibliotēka ir saņēmusi dāvinājumā interesantu un vērtīgu izdevumu – Pētera Apiņa grāmatu „LATVIJAI 100”. Tajā ir apkopotas fotogrāfijas par dzīvi un cilvēkiem Latvijā simts gadu garumā. Grāmata pieejama bibliotēkas lasītavā.
Grāmata tapusi vairāk nekā divarpus gadus, tās autoram apbraukājot Latvijas novadus, pilsētas un pagastus, un meklējot fotogrāfijas, kas ļautu uzburt vīziju par to, kāda ir Latvija savos simts gados. Grāmatā ir ievietotas vairāk nekā 4400 fotogrāfijas, ko iesūtījuši novadpētnieki, muzeju speciālisti, bibliotekāri, žurnālisti, fotogrāfi. Izdevumā fotogrāfijas sakārtotas pa gadiem, sākot no 1918. gada līdz 2018. gadam.
 
Grāmatā vietu radušas bildes no visiem novadiem un pa vienai bildei gandrīz no visiem pagastiem. Grāmatas attēlu kolekciju papildina literārs Latvijas vēstures izklāsts, bet katru no Latvijas gadiem papildina kāda gleznas, grafikas vai scenogrāfijas reprodukcija.
 
Grāmatas „LATVIJAI 100” sastādītājs un tekstu autors ir Latvijas Ārstu biedrības prezidents Dr.med.h.c. Pēteris Apinis. Grāmatas mākslinieks ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, Grafikas katedras vadītājs Guntars Sietiņš, gleznas un grafikas atlasīja mākslas zinātniece Anita Vanaga. Grāmatu izdeva SIA „Medicīnas apgāds”. Pateicoties Jānim Trupovniekam, grāmata pieejama arī Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā.
 
Bibliotēkas darbinieki ar interesi izpētīja šo izdevumu un dažādu gadu fotogrāfijās atpazina savus domubiedrus, līdzcilvēkus, sev tuvas un mīļas Latvijas vietas un notikumus dažādos laikos. Aicinām ikvienu nākt uz bibliotēkas lasītavu, aplūkot šo unikālo izdevumu un atrast fotogrāfijās atpazīstamus cilvēkus un notikumus, no kā veidojušās mūsu Latvijas vēstures lapaspuses!
 
www.46.lv  
Pievienot komentāru
Vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):
  Apliecinu, ka esmu iepazinies un pieņemu komentāru izvietošanas noteikumi


 

Profesiju aprakstu katalogs
Amatu aprakstu paraugi


Powered by "Esteriol Design Studio"