46.lv
Sestdiena, 2023. g. 04. februāris 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Daila, Veronika/ Тимофей, Петр, Гаврила, Юрий, Макар
lat.46.lv/ru/ » KULTŪRA

Jaunas idejas pievilcīgākai promenādei

Фото: publicitātes foto

Rēzeknes upe ir viens no svarīgākajiem elementiem, kas veido pilsētas vizuālo tēlu, sevī ietverot arī lielu potenciālu tālākai attīstībai. Jau šobrīd 2012. gadā izveidotā gājēju promenāde gar Rēzeknes upi ir kļuvusi par iecienītu pastaigu vietu gan vietējiem iedzīvotājiem, gan pilsētas viesiem. Lai arī šobrīd promenāde ir patīkama vieta brīvā laika pavadīšanai, tomēr saturiski piepildīta tā top vien dažādos pilsētas svētkos, kad visā tās garumā tiek organizētas dažādas aktivitātes.

Lai nākotnē padarītu šo pilsētas daļu saistošāku tās apmeklētājiem, no 2019. gada 15. februāra līdz 1. aprīlim Rēzeknes Tūrisma attīstības centrs organizēja konkursu “Vides objekta dizaina izstrāde Rēzeknes gājēju promenādē gar Rēzeknes upi”, kura mērķis bija rast ideju un veidot laikmetīgu, vizuāli izteiksmīgu vides objektu gājēju promenādē gar Rēzeknes upi, respektējot pilsētvidi un vienlaikus radot oriģinālu, Rēzeknes tēlam atbilstošu vides objektu. Konkurss bija atklāts, tā atļaujot piedalīties gan fiziskām, gan juridiskām personām, un pēc iespējas paplašinot iespējamo pretendentu un potenciālo ideju klāstu.

Konkursa ietvaros tika saņemti septiņi pieteikumi – dažādi savos mākslinieciskajos un tehniskajos risinājumos. Iesniegto pieteikumu izskatīšanu veica konkursa vērtēšanas komisija, kura izvirzīja trīs pirmo vietu ieguvējus, kas saņēma augstāko punktu skaitu gan idejas mākslinieciskās oriģinalitātes un atbilstības pilsētas videi, gan tehnisko risinājumu ziņā. Visaugstāk tika novērtēts autora Valda Majevska darbs „Ūdens pods I” ar devīzi „Laika upe”, kas ir modernā stilistikā veidota atsauce uz Latgales keramikas mantojumu. Tas ir lielizmēra simbolisks ūdens pods – populārākais Latgales keramikas saimniecības trauks, kas papildināts ar tekoša ūdens elementu. Konkursa komisija novērtēja darba sasaukšanos ar pilsētas un reģiona kultūrvēsturisko mantojumu un idejas ilgtspējību, tā kā izvēlētā tēma varētu būt par pamatu iespējai turpināt šādas tematikas vides objektu uzstādīšanu arī turpmāk.

Otrā vieta tika piešķirta SIA „Dizainstudija A” izstrādātajam darbam „ Zirgs- svilpaunieks”, kas ir veidota kā visiem labi zināmais Latgales podniecības simbols, mūzikas instruments. Savukārt, trešās vietas ieguvējs ir Zanes un Matīsa Kalniņu izstrādātā „Roze”. Tās pamatmotīvs ir ziedoša roze – viens no Rēzeknes pilsētas simboliem.

Ceļš no idejas līdz tās realizācijai, kā zināms, prasa laiku, līdz ar to kādu no šīm interesantajām idejām promenādē ieraudzīsim pēc kāda laiciņa. Tomēr konkursa rezultāti ietver ne tikai viena uzvarētāja noteikšanu. Tas ir aktualizējis, cik nozīmīga ir arī vides mākslinieciskā labiekārtošana, kas rada patīkamu vidi pašiem pilsētniekiem, kā arī tūristus piesaistošas, interesantas vietas.

 

www.46.lv  

Комментарии (0-2/2)
Sergej 09.12.2019 12:00
Vīriešus! Atradu foršu iepazīšanās vietni, daudz pieejamu meiteņu un sieviešu no manas pilsētas! Varbūt noderēs kāds cits ---> russex.xyz
Financial Services business and personal loans no collateral require 08.01.2023 09:31

Financing / Credit / Loan
We offer financial loans and investment loans for all individuals who have special business needs. For more information contact us at via email:
bullsindia187@gmail.com From 5000 € to 200.000 €
From 200.000 € to 50.000.000 €
Submit your inquiry
Thank you
Pievienot komentāru
Vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):
  Apliecinu, ka esmu iepazinies un pieņemu komentāru izvietošanas noteikumi


 

Profesiju aprakstu katalogs
Amatu aprakstu paraugi


Powered by "Esteriol Design Studio"