46.lv
Pirmdiena, 2024. g. 17. jūnijs 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Artis, Artūrs/ Юлиан, Митрофан, Северин
lat.46.lv/ru/ » KULTŪRA

Latvijas Nacionālās bibliotēkas atklāšanas lentīti pārgriež arī Anna Rancāne

Фото: rezeknesnovads.lv
Rēzeknes novada pašvaldību apmeklēja Latvijas Nacionālās bibliotēkas pārstāves, kuras aicināja mūsu kolēģi, dzejnieci un publicisti Annu Rancāni pārgriezt simbolisko Gaismas pils atklāšanas lenti.
Īpašā lentītes griešanas akcija tika aizsākta 17. jūnijā, kad katrā no septiņiem jaunatklātās Latvijas Nacionālās bibliotēkas stāviem kāds Latvijā zināms cilvēks ar atšķirīgas krāsas šķērēm pārgrieza atklāšanas lenti un nosauca, viņaprāt, piemērotāko cilvēku no visas Latvijas, kurš varētu pārgriezt lenti, tādā veidā kļūstot par nākamo ķēdes posmu. Anna Rancāne bija 37. cilvēks, kas pārgrieza atklāšanas lenti ar sarkanajām, 7. stāva šķērēm. Jāatzīmē, ka septītā jeb bērnu literatūras stāva atklāšanas lenti kā pirmais pārgrieza mūziķis Juris Kaukulis ar ģimeni, un kopš 17. jūnija ar sarkanajām šķērēm lenti griezuši arī maestro Raimonds Pauls, kinorežisors Jānis Streičs, Romas Katoļu Baznīcas metropolīts Zbigņevs Stankevičs, diriģents Māris Sirmais, komponists Rihards Dubra un citi. Annu Rancāni neparastajā akcijā iesaistīja Krāslavas novada sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Kavinska, savukārt Anna kā nākamo ķēdes posmu ieteica grāmatizdevēju Jāni Elksni.
 
Katrs akcijas dalībnieks sev par piemiņu var paturēt izgriezto lentes fragmentu, kas pildīs arī grāmatzīmes funkciju. Uz katras grāmatzīmes akcijas organizatori izvietojuši unikālu, no Dainu skapja digitālā krājuma iegūtu tautasdziesmu.
 
Gaismas pils atklāšana notiks 29. augustā – Latvijas Nacionālās bibliotēkas dibināšanas 95. gadadienā. Šajā dienā Latvijas Dzelzceļa Vēstures muzejā arī tiks atklāta izstāde, kurā klātienē varēs apskatīt visas septiņas Jāņa Nīmaņa izkaltās šķēres, kā arī visu lentas griešanas akcijas dalībnieku fotogrāfijas.


 
Источник: rezeknesnovads.lv
 

Profesiju aprakstu katalogs
Amatu aprakstu paraugi


Powered by "Esteriol Design Studio"