46.lv
Ceturdiena, 2023. g. 28. septembris 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Lana, Sergejs, Svetlana/ Максим, Порфирий, Никита
lat.46.lv/ru/ » LATVIJAS ZIŅAS

Bezdarba līmenis samazinājies līdz rekordzemam līmenim

Фото: Foto no internet-resursiem
Bezdarba līmenis šobrīd Latvijā ir samazinājies līdz rekordzemam līmenim, piektdien telekanāla LNT raidījumā «900 sekundes» atzina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vadītāja Inese Kalvāne. 
Patlaban bez darba Latvijā ir 8,9% darbspējīgo iedzīvotāju. Tas ir zemākais bezdarba līmenis kopš krīzes sākuma, apliecināja Kalvāne.

«Bezdarba līmenis ir samazinājies, ja salīdzina ar gada sākumu un arī citiem gadiem - pēc operatīvajiem datiem pašreiz bezdarba līmenis kopš krīzes laikiem ir sasniedzis zemāko līmeni,» Kalvāni citē ziņu aģentūra BNS.

NVA vadītāja informēja, ka šogad pirmajā pusgadā 31 tūkstotis reģistrēto bezdarbnieku ir atraduši darbu. NVA darba meklētājiem šogad ir piedāvājusi nedaudz vairāk par 21 tūkstoti brīvu darba vietu. «Jāatzīst, ka daļa no šim darba vietām ir bijusi sezonāla. Sezonālajam darbam, protams, ir ietekme uz bezdarba radītājiem,» atzīmēja Kalvāne, piebilstot, ka sezonālās darba vietas ir būtiski ietekmējušas bezdarba līmeņa samazināšanos vasarā.

Pēc Kalvānes teiktā, šogad bijusi liela aktivitāte no darba devēju puses, piedaloties vakanču gadatirgos.

Viņa prognozēja, ka arī šogad, tuvojoties ziemai, bezdarba līmenis atkal pieaugs. «Tradicionāli visstraujāk bezdarbs samazinās aprīlī, maijā un arī septembrī, taču, beidzoties sezonas darbiem un sākoties apkures sezonai, bezdarba līkne varētu mainīties,» teica NVA direktore.
 

Источник: apollo.lv
 

Profesiju aprakstu katalogs
Amatu aprakstu paraugi


Powered by "Esteriol Design Studio"