46.lv
Pirmdiena, 2024. g. 17. jūnijs 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Artis, Artūrs/ Юлиан, Митрофан, Северин
lat.46.lv/ru/ » LIKUMS UN KĀRTĪBA

Par vīrieša noslepkavošanu un sadedzināšanu Rēzeknes novadā apsūdzētajiem pieprasa iespaidīgus cietumsodus

Фото: delfi.lv
Krimināllietā par 1989.gadā dzimušā Jāņa Kalvāna noslepkavošanu un sadedzināšanu Rēzeknes novadā 2015.gada maijā apsūdzētajiem prokurors pieprasījis cietumsodus no 13 līdz 19 gadiem, informēja Rēzeknes tiesā.
1992.gadā dzimušiem vīriešiem, kam apsūdzība uzrādīta pēc Krimināllikuma 117.panta 5.punkta par slepkavību, ja pēc tās izdarīta līķa apgānīšana, prokurors pieprasījis 19 gadu cietumsodu ar probācijas uzraudzību uz trim gadiem un mantas konfiskāciju.
 
Pēc šī paša panta apsūdzētajam 1997.gadā dzimušajam vīrietim pieprasīta reāla brīvības atņemšana uz 13 gadiem ar probācijas uzraudzību uz trim gadiem, kā arī 11 dienu cietumsods no iepriekš neizciesta soda.

1993.gadā dzimušajam vīrietim, kas apsūdzēts pēc 228.panta par līķa apgānīšanu, 313.panta par nozieguma pēdu slēpšanu, ja slēpjamais noziegums ir smags, un 185.panta - par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, pieprasīts cietumsods uz trim gadiem ar probācijas uzraudzību uz vienu gadu.
 
Savukārt 1973.gadā dzimušajai sievietei, kurai apsūdzība celta pēc Krimināllikuma 117.panta 10.punkta - par slepkavību, ja to izdarījusi personu grupa, un 20.panta 3.daļas - par citu personu uzkūdīšanu izdarīt noziedzīgu nodarījumu -, prokurors pieprasījis reālu brīvības atņemšanu uz 18 gadiem ar probācijas uzraudzību uz trim gadiem.
 
Slēpjot nozieguma pēdas, slepkavas sadedzinājuši vīrieša līķi, bet viņa pelnus izkaisījuši tuvākajā apkārtnē. Sadedzināta mežā, izjaukta detaļās, sagriezta un noslīcināta meliorācijas grāvī un netālu esošā dīķī tikusi arī Kalvāna automašīna "Mercedes". Nosedzot ar koku zariem, varmākas mēģinājuši apslēpt arī automašīnas dedzināšanas vietu.
 
Jau vēstīts, ka 2015.gada 4.maija vakarā policija saņēma iesniegumu par Kalvāna, kurš 2.maijā aizbrauca no Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta Kapiņiem ar savu automašīnu "Mercedes" un neatgriezās, pazušanu un sāka operatīvos meklēšanas pasākumus. Bez policijas pazudušā meklēšanā aktīvi piedalījās arī radinieki, vietējie iedzīvotāji, Valsts ugunsdzēsības un glābšanās dienesta darbinieki.
 
9.maijā meklēšanas rezultātā Rēzeknes novada Nautrēnu pagastā tika atrasta automašīnas "Mercedes" aizdedzināšanas vieta, automašīnas detaļu atliekas, kā arī apdegušu cilvēka kaulu atliekas. Nekavējoties tika sākts kriminālprocess.
 
Divas dienas vēlāk uz aizdomu pamata par Kalvāna noslepkavošanu policijas darbinieki aizturēja trīs 1992.,1993. un 1997.gadā dzimušus vīriešus. Turpinot izmeklēšanu, tika noskaidrots, ka 3.maijā Rēzeknes novada Nautrēnu pagastā aizturētie piedalījās cietušā vīrieša nonāvēšanā, to, iespējams, piekaujot.
 
Aizdomās turētie ir atzinušies pastrādātajā noziegumā, 13.maijā tiesa viņiem piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu.
 
Izmeklēšanas gaitā secināts, ka aizdomās turētie bija rūpīgi izplānojuši nozieguma pēdu slēpšanu un iznīcināšanu, lai maldinātu policijas darbiniekus un maksimāli apgrūtinātu slepkavības izmeklēšanu un lietisko pierādījumu konstatēšanu.
 
www.delfi.lv  

Комментарии (0-3/3)
aa 15.11.2016 09:00
labāk visiem iedotu max. 20 gadus.
rosso 17.11.2016 06:05
Maz. Mūža ieslodzijums.
kikis 17.11.2016 18:43
Iemest visus kačigarkā
Pievienot komentāru
Vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):
  Apliecinu, ka esmu iepazinies un pieņemu komentāru izvietošanas noteikumi


 

Profesiju aprakstu katalogs
Amatu aprakstu paraugi


Powered by "Esteriol Design Studio"