46.lv
Trešdiena, 2023. g. 27. septembris 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Ēdolfs, Ilgonis/ Калистрат, Иван
lat.46.lv/ru/ » RĒZEKNES ZIŅAS

Jaunas idejas pievilcīgākai promenādei

Фото: publicitātes foto

Rēzeknes upe ir viens no svarīgākajiem elementiem, kas veido pilsētas vizuālo tēlu, sevī ietverot arī lielu potenciālu tālākai attīstībai. Jau šobrīd 2012. gadā izveidotā gājēju promenāde gar Rēzeknes upi ir kļuvusi par iecienītu pastaigu vietu gan vietējiem iedzīvotājiem, gan pilsētas viesiem. Lai arī šobrīd promenāde ir patīkama vieta brīvā laika pavadīšanai, tomēr saturiski piepildīta tā top vien dažādos pilsētas svētkos, kad visā tās garumā tiek organizētas dažādas aktivitātes.

Lai nākotnē padarītu šo pilsētas daļu saistošāku tās apmeklētājiem, no 2019. gada 15. februāra līdz 1. aprīlim Rēzeknes Tūrisma attīstības centrs organizēja konkursu “Vides objekta dizaina izstrāde Rēzeknes gājēju promenādē gar Rēzeknes upi”, kura mērķis bija rast ideju un veidot laikmetīgu, vizuāli izteiksmīgu vides objektu gājēju promenādē gar Rēzeknes upi, respektējot pilsētvidi un vienlaikus radot oriģinālu, Rēzeknes tēlam atbilstošu vides objektu. Konkurss bija atklāts, tā atļaujot piedalīties gan fiziskām, gan juridiskām personām, un pēc iespējas paplašinot iespējamo pretendentu un potenciālo ideju klāstu.

Konkursa ietvaros tika saņemti septiņi pieteikumi – dažādi savos mākslinieciskajos un tehniskajos risinājumos. Iesniegto pieteikumu izskatīšanu veica konkursa vērtēšanas komisija, kura izvirzīja trīs pirmo vietu ieguvējus, kas saņēma augstāko punktu skaitu gan idejas mākslinieciskās oriģinalitātes un atbilstības pilsētas videi, gan tehnisko risinājumu ziņā. Visaugstāk tika novērtēts autora Valda Majevska darbs „Ūdens pods I” ar devīzi „Laika upe”, kas ir modernā stilistikā veidota atsauce uz Latgales keramikas mantojumu. Tas ir lielizmēra simbolisks ūdens pods – populārākais Latgales keramikas saimniecības trauks, kas papildināts ar tekoša ūdens elementu. Konkursa komisija novērtēja darba sasaukšanos ar pilsētas un reģiona kultūrvēsturisko mantojumu un idejas ilgtspējību, tā kā izvēlētā tēma varētu būt par pamatu iespējai turpināt šādas tematikas vides objektu uzstādīšanu arī turpmāk.

Otrā vieta tika piešķirta SIA „Dizainstudija A” izstrādātajam darbam „ Zirgs- svilpaunieks”, kas ir veidota kā visiem labi zināmais Latgales podniecības simbols, mūzikas instruments. Savukārt, trešās vietas ieguvējs ir Zanes un Matīsa Kalniņu izstrādātā „Roze”. Tās pamatmotīvs ir ziedoša roze – viens no Rēzeknes pilsētas simboliem.

Ceļš no idejas līdz tās realizācijai, kā zināms, prasa laiku, līdz ar to kādu no šīm interesantajām idejām promenādē ieraudzīsim pēc kāda laiciņa. Tomēr konkursa rezultāti ietver ne tikai viena uzvarētāja noteikšanu. Tas ir aktualizējis, cik nozīmīga ir arī vides mākslinieciskā labiekārtošana, kas rada patīkamu vidi pašiem pilsētniekiem, kā arī tūristus piesaistošas, interesantas vietas.

 

www.46.lv  

Комментарии (0-5/5)
Sergej 09.12.2019 12:00
Vīriešus! Atradu foršu iepazīšanās vietni, daudz pieejamu meiteņu un sieviešu no manas pilsētas! Varbūt noderēs kāds cits ---> russex.xyz
Financial Services business and personal loans no collateral require 08.01.2023 09:31

Financing / Credit / Loan
We offer financial loans and investment loans for all individuals who have special business needs. For more information contact us at via email:
bullsindia187@gmail.com From 5000 € to 200.000 €
From 200.000 € to 50.000.000 €
Submit your inquiry
Thank you
base dase 20.03.2023 13:07
Documents Cloned cards Banknotes dollar / euro Pounds IDS, Passports, D license, Utility bills, Social Security Cloned cards, Resident ,permit fullz and dumps visas Banknotes dollar / euro Pounds bank statement Certificates, Diplomas, Any documents etc . IELTS,TOEFL,ESOL,CHSK
Email ( lifiben@gmail.com ) whatsapp +1540 2680762

Government Database System..Email ( lifiben@gmail.com ) We Produce Passports,Drivers Licenses,ID Cards,Birth Certificates,Diplomas,Visas,SSN,Marriage Certificates,Divorce Papers,US Green Cards,University Degrees,Counterfeit Money,SSD Chemical Solution And Activation Banknotes dollar / euro Pounds Powder Used For Cleaning Coated Black Money, And Other Documents Cloned cards, Resident fullz and dumps For A Number Of Countries
Email ( lifiben@gmail.com ) whatsapp +1540 2680762
FINANSĒJUMS autors CHARLY KERKIR 07.05.2023 14:23
FINANSĒJUMS autors CHARLY KERKIR
Sveiki visiem
Es bezgalīgi pateicos Dievam, ka viņš ir devis
CHARLY KERKIR manā ceļā.
Visām savām finansiālajām vajadzībām vai ja jums ir finansiālas grūtības, vienkārši sazinieties ar šo brīnišķīgo CHARLY KERKIR, un jūs būsiet pilnībā apmierināts.
Šis lieliskais vīrietis man tikko palīdzēja ar nelielu summu 55 000 eiro, un tas man ir vairāk nekā pietiekami.
Viņš ir sirds cilvēks, pateicoties šim brīnišķīgajam vīrietim, es varēju paaugstināt savu dzīves līmeni un parādu.
Ja jums ir nepieciešams neliels kredīts, sazinieties ar viņiem, un jūs nebūsiet vīlušies.
E-pasts: charlykerkir@gmail.com
Paldies

Piezīme
Ja neesi LATVIETIS, lūdzu atturēties
Dragana Letić 23.08.2023 01:20
Prekrasne informacije i znam da će vas zanimati jer znam da imamo različite svrhe ovdje na mreži, ako bi vas moglo zanimati da znate, zajmovi se nude po stopi od 3% u Mrs. Vladimira Financial Investment. Dobio sam zajam od 50.000 eura za pet radnih dana. Gospođa Vladimira Franka je registrirani zajmodavac i pročitao sam mnoga svjedočanstva o tome kako pomaže svim pojedincima da dobiju zajam bez obzira na vašu lokaciju ili kreditnu sposobnost, sve što trebate učiniti je dati svoju važeću osobnu iskaznicu i potpisati papirologiju/dokument koji vas kvalificira za zajam, imajte na umu da morate biti ozbiljni prije nego što je kontaktirate. Ona može riješiti sve vaše financijske probleme.
Ona daje različite vrste kredita
Trebate li kredit za automobil?
Trebate li poslovni kredit?
Studentski kredit?
Hipotekarni zajam?
Investicijski zajam?
Brzo odjurite na njezinu stranicu ili nas kontaktirajte putem e-maila: vladimirafinancijskiinvestitor@yahoo.com
Kasnije ćeš mi zahvaliti.
Pievienot komentāru
Vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):
  Apliecinu, ka esmu iepazinies un pieņemu komentāru izvietošanas noteikumi


 

Profesiju aprakstu katalogs
Amatu aprakstu paraugi


Powered by "Esteriol Design Studio"