46.lv
Pirmdiena, 2024. g. 17. jūnijs 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Artis, Artūrs/ Юлиан, Митрофан, Северин
lat.46.lv/ru/ » RĒZEKNES ZIŅAS

Rēzeknes speciālisti apguva Berlīnes apzaļumošanas pieredzi

Фото: rezekne.lv

No 13. līdz 16. maijam pašvaldību speciālisti no Latvijas un Lietuvas projekta LLI-386 “Trans-form” mācību vizītes ietvaros apmeklēja vienu no Eiropas zaļākajām galvaspilsētām – Berlīni, kas pazīstama ar daudzveidīgiem pilsētas parkiem, “zaļo” pilsētplānošanu, un moderno urbāno arhitektūru. Braucienā piedalījās arī Rēzeknes SEZ pārvaldniece Sandra Ežmale un projekta koordinatore Nataļja Jupatova. Tika apmeklēti dažādu arhitektūras stilu parki pēc to plānojuma un pielietojuma, kā arī iepazītas dažādas sabiedrības izglītošanas iniciatīvas ekoloģiska dzīvesveida un dārzniecības popularizēšanā un iedzīvināšanā jau bērnudārzu vecuma bērniem.

Kopumā Berlīnes pašvaldība atbild par vairāk nekā 100 parkiem, īpaši pēdējo 20 gadu laikā uzturot to mērķtiecīgu attīstīšanu, uzlabošanu, jaunu ainavu plānošanu. Viena no galvaspilsētas tendencēm ir kapu pārveidošana par zaļajām zonām un parkiem. Neatkarīgi no parku veida, tie visi tiek veidoti iedzīvotāju vajadzībām un ciešā sadarbībā ar iedzīvotājiem. Brauciena laikā satiktie speciālisti un eksperti dalījās informācijā par finansējuma piesaisti parku un dārzu attīstībai Vācijā. Tā, piemēram, Landesgartenschauen ir Vācijas valsts finansēta mērķprogramma pašvaldībām, kuras mērķis ir uzlabot dzīves kvalitāti un ekoloģisko klimatu pilsētās. Pilsētā Burgā grupa apmeklēja Landesgartenschauen rezultātu, 3 parkus – Goethe parku, Weinberg parku un Flickschuparku – un tos harmoniski savienojošās zaļās zonas un dārzus.

Mācību vizītes laikā grupa vairākkārt piestāja vietās, kas attīstījušās un vēl tiek plānotas būt attīstītas vēsturiskā nojauktā Berlīnes mūra teritorijās. Nojaucot mūri, pilsētas telpā radās daudz neskartas, tukšas vietas, kas tika dēvētas par “mirušo strīpu”. Pēdējo 20 gadu laikā tā ir piepildīta ar parkiem, zaļajām zonām, ielu mākslas objektiem. Grupa apmeklēja vienu no šādām vietām – Mauerparku, kurā vēl ir saglabājies aptuveni 300 m garš Berlīnes mūra posms, teritorija ir bijusi arī dzelzceļa zona. Mūsdienās Mauerparks ir izveidots galvenokārt jauniešu atpūtai.

Berlīnē grupa apmeklēja arī mūsdienu urbānās arhitektūras pārveidoto pamesta dzelzceļa bijušo degradēto teritoriju, kas šodien 26ha platībā saucas Park am Gleisdreieck. Tas ir jauna tipa pilsētas parks, kurā joprojām var novērot gan aizaugušas, neskartas zonas, gan rūpīgi izstrādātu ainavu un daudzpusīgas atvērtas telpas. Parka plānojums ticis veidots ciešā sadarbībā ar iedzīvotājiem, ņemot vērā dažādu interešu grupas, tāpēc parkā pieejams plašs sporta veidu objektu spektrs. Tajā pašā laikā tiek nodrošināta arī daudzu lietotāju vēlme pēc miera un klusuma, atpūtai un dabas baudīšanai.

Šis bija otrais mācību brauciens projekta LLI- 386 “Trans-form” ietvaros ārpus Interreg V-A Latvijas-Lietuvas programmas 2014.-2020.gadam teritorijas, kura laikā tika veicinātas idejas arī degradēto teritoriju attīstīšanā parku, dārzu un zaļo zonu izveides kontekstā. Latvijas un Lietuvas pašvaldību speciālisti ievēroja arī publiskos pilsētas bērnu un rotaļu laukumus, kas veidoti vienīgi no dabīgiem materiāliem, pat vienkāršiem dabas elementiem, kas arī ir daļa no vispārējā “dzīvot kopā ar dabu” koncepta Vācijas sabiedrībā.

Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) kopējais piešķirtais projekta finansējuma apjoms ir 442 296,58 eiro, bet projekta kopējās izmaksas 520 348,94 eiro. Finansējums projekta ietvaros RSEZ ir 44 704 eiro, no kuriem projekta līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda ir 37 998,40 eiro apmērā, savukārt valsts budžeta un RSEZ finansējums ir attiecīgi 3 788,02 eiro un 6705,60 eiro apmērā.

Par publikācijas saturu pilnībā atbild Pašvaldību kopīgā iestāde „Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas pārvalde” un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

 

www.46.lv  

Комментарии (0-10/107)
Rēzekniete 31.05.2019 19:37
Domāju, ka Rēzeknes speciālistēm būtu labāk braukt pieredzes apmaiņā uz Ludzu, Preiļiem, Balviem, Daugavpili u.c. pilsētām. Rēzekne ir pilsēta, kura ir tik pelēcīga, bez ziediem vasarā, kura pazūd betona celtņu vizuālajā skatā. Un tā nabaga strūklaka Festivāla parkā. Labāk to atslēdziet vispār. Godīgi sakot, bēdīgs skats uz pilsētu.
jo_ho 10.06.2019 12:27
Ludza u.c.Latvijas pilsētas nav taču ārzemes! Vajag izglītoties, sevišķi pārvaldniecēm un koordinatorēm...,kuras strādās puķu dobēs! Re,kur aiziet mūsu,nodokļu maksātāju nauda!
līdz 12.06.2019 07:48
kādai apzaļumošanai Rēzeknē vēl tālu-lai iemācās vispirms ielas slaucīt, jaunie trotuāri nezālēs ieauguši, nolaista Kovšu peldvieta, nepļauti zālāji utt...it kā vienkārši ikdienas darbiņi, kas gadiem netiek veikti, smīdina ar Berlīni.
finansējums 22.06.2019 04:51
Sveiki, kungs un kundze

Vai tiešām vajadzēja aizdevumu?
Mēs esam juridiska institūcija, kas specializējas starptautisko aizdevumu vai aizdevumu jomā starp privātpersonām vai starp banku.
Mēs piedāvājam no 1000 eiro līdz 5 000 000 eiro visiem nopietniem cilvēkiem, kuriem ir projekti vai kuriem tiešām ir nepieciešams ilgtermiņa aizdevums, procentu likme ir 2%, mans atmaksas termiņš ir 1 gadiem līdz 30 gadiem. Mēs sniedzam tādās jomās kā:
* Finanšu aizdevumi * Hipotēku kredīts * Ieguldījumu kredīts
* Personīgais aizdevums * Auto aizdevums * Konsolidācijas parāds
* Kredīta atmaksa * Personīgais aizdevums
* steidzams aizdevums nopietnas veselības gadījumā
 .Ja jūs interesē, sazinieties ar mums tieši
e-pasts: jozefkravarik2019@gmail.com
                                   vai
                jozef.kravarik@inbox.lv
Anna 11.10.2019 02:57

Sveiki,
Vai jūs meklējat cienījamu aizdevēju, jums ir apnicis bankas un hipotēka, vai esat noguris, meklējot līdzekļus sava biznesa finansēšanai, vai arī esat finansiāli samulsis, ka nevarat samaksāt parādu un rēķinus? Vai domājat saņemt finansiālu palīdzību? lai gan jūs tagad nesteidzaties un nezaudējat garantēto un nodrošināto aizdevumu šodien, sazinieties ar mums pa e-pastu: dantecooperativehelp@hotmail.com, lai iegūtu ātru tērzēšanas zvanu vai WhatsApp / +35677926593.
Sergej 09.12.2019 11:58
Vīriešus! Atradu foršu iepazīšanās vietni, daudz pieejamu meiteņu un sieviešu no manas pilsētas! Varbūt noderēs kāds cits ---> russex.xyz
Hope elinal 14.02.2020 10:35

Neuztraucieties, ka mēs šeit atrodamies! Vai jums ir nepieciešams ātrs aizdevums uzņēmējdarbībai vai jāapmaksā rēķini ar 2% procentu likmi? Mēs piedāvājam biznesa aizdevumu, personīgo aizdevumu, mājokļa kredītu, auto aizdevumu, studentu aizdevumu, parāda konsolidācijas aizdevumu e.t.c. neatkarīgi no jūsu kredītreitinga. Mēs garantējam finanšu pakalpojumu sniegšanu mūsu daudzajiem klientiem visā pasaulē. Maksimālais aizdevuma termiņš ir no 1 līdz 30 gadiem, un mūsu aizdevums svārstās no 5 000 eiro (pieci tūkstoši dolāru) līdz 50 000, 000 000. (Piecdesmit miljoni Euross). Mēs arī aizdodam ASV DOLLARS, EURO un POUNDS! Lai iegūtu sīkāku informāciju, lūdzu, sazinieties ar mums pa šo e-pastu: (Kplendes@outlook.com)
Elizabeth Walter 17.03.2020 21:11
KREDĪTU AIZDEVUMI INC.


Vai jūs esat izvēlējies, kur saņemt aizdevumus, bankas ir atteikušās un tagad esat satraukts par to, kur saņemt aizdevumu. LENDINGTREE piešķirs jums paredzēto aizdevumu. sazinieties ar mums pa e-pastu lendingtreegroupinc@gmail.com.

Aizdevums, lai viegli atmaksātu parādu?
Aizdevums tāda biznesa uzsākšanai, kuru vēlaties veikt?
Aizdevums izglītības vajadzībām?
Aizdevums dzīvokļa iegādei?
Aizdevums šīs sapņu automašīnas iegādei?

Vairs nemeklējiet, aizdevumu izsniegšana kokiem INC piedāvā aizdevumus
Nav slēptu maksājumu no 1 000 līdz 20 000 000 EUR / USD / POUNDS
Ar ļoti zemu 3% procentu likmi
Mēs esam izveidojuši kreditēšanas un
finansiāla palīdzība klientiem visā pasaulē.

Mēs cenšamies saglabāt savu izcilības līmeni Mēs
piedāvāt mūsu pakalpojumus jebkurā diennakts laikā.
Mēs piešķiram aizdevumu tiem, kam nepieciešama finansiāla palīdzība no 1 līdz
20 gadi

Mūsu pakalpojumi ietver arī

. reāls finansējums
. nekustamā īpašuma investors
. celtniecības aizdevumi
. uzņēmējdarbības uzsākšanas aizdevumi
. mājokļa aizdevumi
. Patēriņa kredīts,
. FHA aizdevumi
. personīgie aizdevumi
. auto aizdevumi
utt. Ja jums nepieciešams aizdevums vai finansiāla palīdzība, sazinieties ar mums pa tālr

e-pasts: lendingtreegroupinc@gmail.com

e-pasts: aizdevums-tree@outlook.com

WhatsApp: +1(213)419-2419

Silta doma
SANTOS FABIO 15.04.2021 05:45
Sveiki, mani sauc Khristina, šobrīd es dzīvoju Maskavā, Krievijā. Es šobrīd esmu atraitne ar diviem bērniem, un es 2019. gada maijā biju iestrēdzis finanšu situācijā, un man vajadzēja pārfinansēt un samaksāt rēķinus. Es mēģināju meklēt aizdevumus no dažādām gan privātajām, gan korporatīvajām aizdevumu firmām, taču nekad neizdevās veiksmīgi, un lielākā daļa banku atteica manu kredītu. Bet, kā Dievam būtu, mani iepazīstināja ar Dieva vīru - privātu aizdevēju, kurš man iedeva $850,000 aizdevumu, un šodien esmu uzņēmuma īpašnieks, un maniem bērniem šobrīd labi klājas, ja jums ir jāsazinās ar kādu firmu Lai nodrošinātu aizdevumu bez ķīlas, bez kredīta pārbaudes, bez parakstītāja ar tikai 2% procentu likmi un labākiem atmaksas plāniem un grafiku, lūdzu, sazinieties ar Santos Fabio kungu (santosfabioloanfirm@gmail.com). Viņš nezina, ka to daru, bet tagad esmu tik laimīgs, un es nolēmu ļaut cilvēkiem uzzināt vairāk par viņu, kā arī es vēlos, lai Dievs viņu vairāk svētī. Jūs varat sazināties ar viņu pa viņa e-pastu. santosfabioloanfirm@gmail.com
santosfabioloanfirm@gmail.com 15.04.2021 05:46
Sveiki, mani sauc Khristina, šobrīd es dzīvoju Maskavā, Krievijā. Es šobrīd esmu atraitne ar diviem bērniem, un es 2019. gada maijā biju iestrēdzis finanšu situācijā, un man vajadzēja pārfinansēt un samaksāt rēķinus. Es mēģināju meklēt aizdevumus no dažādām gan privātajām, gan korporatīvajām aizdevumu firmām, taču nekad neizdevās veiksmīgi, un lielākā daļa banku atteica manu kredītu. Bet, kā Dievam būtu, mani iepazīstināja ar Dieva vīru - privātu aizdevēju, kurš man iedeva $850,000 aizdevumu, un šodien esmu uzņēmuma īpašnieks, un maniem bērniem šobrīd labi klājas, ja jums ir jāsazinās ar kādu firmu Lai nodrošinātu aizdevumu bez ķīlas, bez kredīta pārbaudes, bez parakstītāja ar tikai 2% procentu likmi un labākiem atmaksas plāniem un grafiku, lūdzu, sazinieties ar Santos Fabio kungu (santosfabioloanfirm@gmail.com). Viņš nezina, ka to daru, bet tagad esmu tik laimīgs, un es nolēmu ļaut cilvēkiem uzzināt vairāk par viņu, kā arī es vēlos, lai Dievs viņu vairāk svētī. Jūs varat sazināties ar viņu pa viņa e-pastu. santosfabioloanfirm@gmail.com
Pievienot komentāru
Vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):
  Apliecinu, ka esmu iepazinies un pieņemu komentāru izvietošanas noteikumi


 

Profesiju aprakstu katalogs
Amatu aprakstu paraugi


Powered by "Esteriol Design Studio"