46.lv
Sestdiena, 2023. g. 23. septembris 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Vanda, Veneranda, Venija/ Петр, Павел
lat.46.lv/ru/ » RĒZEKNES ZIŅAS

Starp īstajām latvju saimniecēm — arī Sarmīte Stepiņa no Stružāniem

Фото: rezeknesnovads.lv
No 4. marta 19:30 LTV 1 būs redzams jauns raidījums ”Īstās latvju saimnieces”. Latgali šajā raidījumā pārstāvēs Sarmīte Stepiņa no Rēzeknes novada Stružānu pagasta!
Septiņas saimnieces no visas Latvijas septiņu sēriju garumā dosies ciemos cita pie citas. Katra sērija – tas būs stāsts par vienu no viņām – īstu saimnieci, kas māk uzņemt viesus un sarīkot kārtīgus svētkus. Parādīsim ne tikai gatavošanos viesu uzņemšanai, bet arī katras sievietes ikdienu. Būs ciemošanās visos Latvijas novados. Pie sevis ciemos aicinās Ilze Briede no Smiltenes novada, Daira Jātniece no Bauskas puses. Uz Latgali ciemos dosimies pie Sarmītes Stepiņas no Rēzeknes novada. Vidzemes pusē mūs uzņems Edīte Kanberga no Amatas novada un Sarmīte Brūvere no Umurgas pagasta. Savukārt pēdējās sērijās pabūsim Kurzemē pie Pārslas Kupšes no Otaņķiem un Smaidas Rubezes no Bernātiem Liepājas pusē.
 
„Šerpas dāmas,” tā divos vārdos jaunā raidījuma dalībnieces raksturo tā producents Kristaps Valdnieks. „Viņas visas ir apbrīnas vērtas, jo no viņām nāk dzīves prieks un uzņēmība. Tas pierāda, ka Latvijas laukiem ir nākotne un tur nekas nav beidzies.” Projekts sākās pie saimnieces Ilzes Brides, kura cep garšīgāko maizi Vidzemē. Viņa saviem spēkiem atjaunojusi pussagruvušo Blomes maizes ceptuvi, kas tagad izveidota par mājīgu viesu namu. Savukārt Latgalē pie Sarmītes Stepiņas pārējās dalībnieces nemaz netika pie galda, kamēr nebija kārtīgi apdziedātas … un viesības bez tradicionālās „šmakovkas” nav īstas viesības Latgalē… Zemgales saimniece Daira Jātniece pārējās spēja pamatīgi pārsteigt, sarīkojot ļoti latvisku vakaru ar ēdieniem, kurus līdz tam nekad mūžā nebija baudījusi neviena no saimniecēm.
 
Šī nav tikai parasta ciemošanās, jo viešņām nama mātes pasniegtais ēdiens un galda klājums arī jāvērtē. Par katru ēdienu viņām jāieliek atzīme gan par ēdiena garšas īpašībām, gan noformējumu, gan izmantotajiem produktiem un pat piedāvātajiem dzērieniem. Pēc septiņām vakariņām uzvarēs tā saimniece, kura par savām viesībām būs ieguvusi vislielāko punktu skaitu. Uzvarētāja savā īpašumā iegūs 1000 eiro no raidījuma atbalstītāja – veikalu tīkla ELVI. Kurzemniece Smaida Rubeze saka: „Man visvairāk patīk tas, ka mēs varam viena otru „pavilkt uz zoba” un neviena no mums neapvainojās. Šī ir sacensība, kurā patiesībā mēs visas esam uzvarējušas, jo dalība tajā jau ir uzvara”. Raidījums būs ļoti krāsains, kaut arī tas tiek filmēts šobrīd – laikā, kad daba mūs nelutina ar krāsu pārbagātību. „Šā iemesla dēļ mums ienāca prātā doma piedāvāt saimniecēm citai pie citas ciemoties tautu tērpos,” — stāsta raidījuma producents Kristaps Valdnieks, „ Mūs pārsteidza tas, ka ikvienai no saimniecēm, kurai piedāvājām piedalīties, bija tautastērps. Ir prieks un lepnums skatīties uz viņām, jo tautastērpu ir jāmāk nest. Šīs sievas to dara neatkārtojami un krāšņi, un kaut vai tā dēļ vien ir vērts paskatīties raidījumu”, pārliecināts producents.
 
Raidījums veidots pēc Šveices sabiedriskās televīzijas licences. Šveicē šāds raidījums skatītājus priecē jau 8 sezonas.
 
Pirmais „Īstās latvju saimnieces” raidījums būs skatāms jau 4.martā 19:30 LTV 1 
lat.46.lv  

Комментарии (0-1/1)
Vija 20.03.2015 21:51
kauns par sievām LATVIEŠU TAUTAS TĒRPOS, kuras kašājas, viena otrai ieriebj ar atzīmēm, konkurē... Kā var novērtēt godu saimnieču prasmi, gatavojot vecmāmiņu ēdienus??? Špikojam ārzemniekus un rīvējamies savā starpā. Jālepojas, nevis jānonieko!!
Pievienot komentāru
Vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):
  Apliecinu, ka esmu iepazinies un pieņemu komentāru izvietošanas noteikumi


 

Profesiju aprakstu katalogs
Amatu aprakstu paraugi


Powered by "Esteriol Design Studio"