Sestdiena, 2024. g. 20. aprīlis 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Mirta, Ziedīte/ Данила, Георгий
lat.46.lv/ru/ » SPORTA ZIŅAS

Rēzekniešiem godalgotas vietas Latvijas Jaunatnes Vasaras olimpiādē (foto)

Trīs dienas, no 3.jūlija līdz 5.jūlijam Valmierā un Cēsis norisinājās Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde, sacensības notika 26 olimpiskajos sporta veidos – riteņbraukšanā, triatlonā, badmintonā, basketbolā, galda tenisā, boksā, futbolā, vieglatlētikā, vingrošanā, regbijā, jātnieku sportā, handbolā, džudo, svarcelšanā, šaušanā, taekvondo, loka šaušanā, smaiļošanā un kanoe, airēšanā, burāšanā, cīņā, paukošanā, peldēšanā, tenisā, volejbolā un golfā. Olimpiādē atkarībā no sporta veida piedalījās jaunie sportisti no 2003.gadā dzimušajiem līdz 1997.gadā dzimušajiem, pārstāvot 83 pašvaldības. Kopējais dalībnieku skaits – 2637, informē Sporta pārvaldes vadītāja vietniece Valentīna Svilāne- Dūda.
Rēzeknes pilsētu pārstāvēja jaunie sportisti četros sporta veidos – futbolā, grieķu-romiešu cīņā, peldēšanā un tenisā. Rēzeknes komanda mājās pārveda 9 medaļas – pa trim no katra kaluma.

Visvairāk medaļu 2015.gada Latvijas Jaunatnes olimpiādē grieķu-romiešu cīņas pārstāvjiem, kuri treneru LevnardaČača, Vladislava Žukova un Jurija Čača vadībā katrs izcīnīja pa medaļai. Zelta godalgasizcīnīja Artis Mežors (svara kategorija līdz 50kg) un Oļģerts Kolocanovs (līdz 100kg), sudraba godalgas izcīnīja Emīls Timofejevs (līdz 85kg) un Artjoms Seļužickis(līdz 85kg), bronzas godalgu – Nikita Bogdanovs (līdz 63kg).

Peldēšanā trenera Sergeja Kudrjavceva vadībā trīs medaļas, pa vienai no katra kaluma, izcīnīja Ruslans Golubs – 1.vieta 400m brīvajā stilā (4:12,37; sporta meistarkandidāta (SMK) normai atbilstošs rezultāts), 2.vieta 100m tauriņstilā (1:00,86; I sporta klase), 3.vieta 200m brīvajā stilā (2:01,48; SMK) un vēl 5.vieta 200m kompleksajā peldējumā (2:20,02; I sporta klase). Savukārt Ruslanam Gabrusanovam 12.vieta 100m brīvajā stilā (1:00,95; II sp.kl.) un 14.vieta 50m brīvajā stilā (0:27,45; II sp.kl.) un Iļjam Sučkovam – 12.vieta 500m uz muguras (2:43,0; III sp.kl.) un 13.vieta 100m uz muguras (1:12,26; III sp.kl.),

Futbolā jauniešiem Rēzeknes komanda treneru Ērika Selecka un Aleksandra Jarocka vadībā savā apakšgrupā izcīnīja trešo vietu, uzvarot ar rezultātu 1:0 Valmieras komandu un ar 4:0 Balvu novada komandu, bet zaudējot Tukuma novada komandai ar 1:2 un Liepājai ar 0:1. Pēc tam spēlē par 5.vietu rēzeknieši atzina Ventspils komandas pārākumu ar rezultātu 0:4. Līdz ar to kopvērtējumā Rēzeknes komanda noslēdza olimpisko sešinieku – sestā vieta. Pirmo vietu izcīnīja Tukuma novada komandai, kura tikai pēcspēles soda sitienos uzvarēja Rīgas komandu, bet spēlē par trešo vietu Daugavpils uzvarēja Liepāju ar 2:0.

Tenisā Rēzeknes jaunajiem tenisistiem, kurus trenē treneris Sergejs Vasiļjevs, šīs bija pirmās reitinga sacensības un vēl daudz jātrenējas, lai izcīnītu godalgotās vietas vienspēlēs. Jauniešu dubultspēlēs NikitaLepmets un Rihards Koroševskis izcīnīja bronzas godalgas, dubultspēlēs jaunietēm Katerina Žuravļova un Anastasija Žuravļova izcīnīja ceturto vietu. Vienspēļu sacensībās N. Lepmetam dalītā septītā astotā vieta, R.Koroševskim – desmitā vieta, K.Žuravļovai un A.Žuravļovai – dalītā 11.-12.vieta.