46.lv
Piektdiena, 2020. g. 10. aprīlis 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Vārda diena: Anita, Anitra, Zīle/ Илларион, Степан
lat.46.lv/ru/ » SPORTA ZIŅAS

Rēzeknes pusmaratona vēstnese Aiga Grabuste aicina piedalīties skrējienā (video)

Фото: S.Kuzmins
Latvijas vērienīgākā skriešanas seriāla “Bigbank Skrien Latvija” piektā, jubilejas sezona, tiks atklāta 6.aprīlī ar Rēzeknes pusmaratonu un Lieldienu svinēšanu Latgales sirdī. Vienlaikus šis būs arī Latvijas čempionāts 10 kilometru distancē.
Rēzeknes pusmaratonā allaž populārs ir piecu kilometru Tautas skrējiens, kurā startē daudzi Rēzeknes pilsētas un novada iedzīvotāji. Četras dažādas Bērnu skrējiena distances būs no 200 līdz 800 metru garumam. 
 
“Es ieteiktu ikvienam izvēlēties to distanci, kurā viņš jūtas visērtāk. Rēzekne ir skaista pilsēta un to noteikti varēs izbaudīt neatkarīgi no tā, vai izvēlēsieties skriet vienu vai četrus apļus. Sports šeit vienmēr bijis populārs, un prieks, ka tagad tik nozīmīga vieta atvēlēta arī man tuvajai vieglatlētikai,” atzīst Rēzeknes pusmaratona vēstnese, Latvijas rekordiste tāllēkšanā, daudzcīņniece Aiga Grabuste.
 
Ja pērn Latvijā netika noskaidroti Latvijas čempioni 10 kilometru skriešanas disciplīnā, tad šogad tas tiks darīts jau Otrajās Lieldienās - Rēzeknes pusmaratona laikā. Šīs sacensības būs vienas no pirmajām jaunajā sezonā, kad skrējēji ir visu ziemu trenējušies un gaidījuši iespēju pārbaudīt savus spēkus. Sezonas sākumā daudzi labprātāk izmanto iespēju sacensībās skriet īsākas distances, tāpēc 10 kilometru "Nike" distance ir lieliska iespēja, kā uzsākt savu sacensību sezonu.

”Bigbank Skrien Latvija” jaunievedums ir Latvijas čempionkomandas noskaidrošana, vērtējot piecus labākos rezultātus septiņos seriāla posmos. 
Tas nozīmē, ka jau Rēzeknē spēcīgākās komandas uzsāks bezkompromisa cīņu par sezonas kopvērtējuma punktiem un medaļām, kuras rudenī pasniegs Latvijas Vieglatlētikas Savienība (LVS). Komandu cīņām var pieteikties trīs dažādām distancēs: Tautas skrējienam (4-6 km), "Nike skrējienam ( ap 10 km) vai pusmaratonā (21,0975 km). Reģistrēties “Bigbank Skrien Latvija” pirmajam posmam – Rēzeknes pusmaratonam, kā arī iegūt papildus informāciju, iespējams seriāla majāslapā un "Sportland" veikalos. 
 
Finišā visus dalībniekus, neatkarīgi no izvēlētās distances, gaidīs piemiņas medaļas un balvas no skrējiena atbalstītājiem. 2014. gadā Rēzeknes pusmaratonā startēja 1757 skrējēju. Šogad dalībnieku skaits var būt pat lielāks, jo Rēzeknes pusmaratons pirmo reizi notiek vienlaicīgi ar Lieldienu svinēšanu. Skrējēji tiek gaidīti kopā ar ģimenēm, lai pēc skriešanas izbaudītu arī kultūras programmu.
 
Rēzeknes Festivāla parkā darbosies svētku tirgus, bērnus priecēs trušu zoosēta, aktivitātes ģimenēm piedāvās folkloras kopa “Vīteri”. Pusmaratona rīkotāji sagatavojuši dažādus muzikālus priekšnesumus un rotaļas, kā arī interaktīvas vides instalācijas, šūpošanos un olu ripināšanas sacensības.
 
Pēcpusdienā plkst.17 Latgales vēstniecības "Gors" Mazajā zālē uzstāsies "Iļģi" ar Lieldienu koncertu. Koncerta pirmajā daļā ansamblis spēlēs vienu no saviem krāsainākajiem un daudzveidīgākajiem albumiem „Saules meita”, kam piešķirts prestižākais apbalvojums latviešu mūzikā – Lielā mūzikas balva. Otrajā daļā skanēs fragmenti no "Iļģu" vērienīgākās folkroka operas ar Raiņa dzeju „Spēlēju, dancoju”.

 
 

Rēzeknes pusmaratona vēstnese - vieglatlēte Aiga Grabuste - aicina visus pievienoties "BIGBANK SKRIEN LATVIJA" pirmajam posmam un atklāj - kura būtu viņas mīļākā distance no seriālā pieejamajām.

Posted by Skrien Latvija on 24 Март 2015 г.
lsm.lv  
 

Profesiju aprakstu katalogs
Amatu aprakstu paraugi


Powered by "Esteriol Design Studio"